Akce11. května  2016 v 08:30  

Český rozhlas Olomouc se tradičně zapojí do Noci literatury

Moderátorka Dita Vojnarová čte na Horním náměstí v Olomouci - Foto: Petra Ševců

Moderátorka Dita Vojnarová čte na Horním náměstí v OlomouciFoto: Petra Ševců

Ve středu 11. května od 18:00 hodin bude Olomouc patřit literatuře. V tento den se koná již 10. ročník evropského literárního festivalu Noc literatury. A olomoucké regionální studio Českého rozhlasu je opět jeho aktivní součástí. Známí moderátoři Českého rozhlasu Olomouc Dita Vojnarová a Miroslav Kobza budou číst na Horním náměstí ukázky z knihy Michaela Palina Pravda a Josepha O'Connora Parádní jízda.

Číst se bude v rozhlasovém stanu u Arionovy kašny každou celou hodinu tak, aby zájemci měli čas absolvovat i ostaní místa festivalové Noci literatury.  

Noc literatury znamená veřejné čtení evropské literatury v překladu na atraktivních, běžně nedostupných místech. Letošního ročníku se zúčastní přes 70 českých a evropských měst. 

Moderátorka Dita Vojnarová během středeční noci přiblíží knihu Michaela Palina, britského komika, spisovatele a jednoho z šesti členů komediální skupiny Monty Python, s názvem Pravda. Jedná se o příběh novináře, který se vydal po stopách legendami opředeného humanisty a aktivisty.  

Redaktor Miroslav Kobza, který je i muzikant, zalistuje knihou Josepha O'Connora, jehož sestrou je slavná zpěvačka Sinéad, Parádní jízda. Tento román zachycuje dějiny fiktivní kapely.  

„Český rozhlas Olomouc se potřetí zapojil do Noci literatury. Jsem rád, že tuto zajímavou akci můžeme přiblížit široké veřejnosti, a že se aktivně zapojí i naši moderátoři či redaktoři,“ uvedl Josef Podstata, ředitel Českého rozhlasu Olomouc. 

Číst se bude celkem na pěti místech. Kromě Horního náměstí před budou Českého rozhlasu Olomouc se můžete zaposlouchat do úryvků v Moravském divadle Olomouc, ve Vlastivědném muzeu v Olomouci, v Divadle na cucky či v Parkanových zahradách FF UP Olomouc. 

Čtení na všech místech začíná v 18:00 hodin a poslední čtení je ve 22:00 hodin. Čte se vždy v celou hodinu a poté návštěvníci mají možnost přesunout se.na jiné místo. Během večera mohou navštívit všech pět netradičních míst, kde se budou předčítat různé ukázky z evropské literatury. Vstup na všechna místa je zdarma 

Autor:  Irena Svobodová

Nové články v rubrice

Olomoucký kraj
  silnice II/368, v katastru obce Svébohov, okr. Šumperk, práce na inženýrských sítích, provoz převeden do protisměru, zúžení vozovky na jeden jízdní pruh, Od 18.10.2017 08:00 Do 18.10.2017 23:59, Ve středu ...
  silnice II/368, Svébohov, okr. Šumperk, zúžená vozovka na jeden jízdní pruh, práce na inženýrských sítích, Od 18.10.2017 08:00 Do 18.10.2017 23:59, Ve středu 18.10.2017 bude na sil. II/368 v obci Svébohov ...
  ulice Mlýnská, Mohelnice, okr. Šumperk, uzavřeno, práce na inženýrských sítích, Od 27.10.2017 00:00 Do 30.11.2017 23:59, úplnou uzavírku místní komunikace – ul. Mlýnská v Mohelnici,, pro akci: "Úprava ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace