Akce24. února  2017  

Ewa Farna nečekaně a příjemně okořenila koncert skupiny Málem Králem

Málem Králem v Olomouci - Foto: Petra Ševců

Málem Králem v OlomouciFoto: Petra Ševců

Překvapení si s sebou přivezla skupina Málem Králem na vystoupení v rámci Koncertních střed Českého rozhlasu Olomouc. Nejen v roli ideální fanynky se představila Ewa Farna, když s kapelou zazpívala jednu písničku a zcela neplánovaně i přídavek.

Základní pěvecká a autorská dvojice Filip Sázavský a Martin Chobot se rozhodla v závěru minulého roku k radikální změně. Po nijak úspěšné kapitole s jedním albem pod hlavičkou eFeM se rozhodli změnit název na Málem Králem. 

Do světa vypustili úžasnou písničku Fronta na zázraky s velmi vydařeným videoklipem, na základě které vzniklo pozvání na olomoucký koncert. Bez jakýchkoli dalších znalostí, jen se základním dotazem, jestli dají hodinu hraní. 

Nakonec dali (i s výpomocí písniček z předchozí kapely, ale proč ne, vždyť jsou jejich). Během dvou měsíců dokázali sestavit kapelu, nacvičit 15 písniček a vlastně napoprvé je před lidmi vystřihnout tak, že kdyby je měli na CD, i na Hané by prodali! 

Málem Králem v Olomouci - Foto: Petra Ševců

Málem Králem v OlomouciFoto: Petra Ševců

Už tak by to byl povedený večer (mimochodem s jednou coververzí, od táty vypůjčené Tisíc dnů skupiny Nerez), ale byla i třešnička na dortu. Láska je mocná čarodějka a Ewa Farna si prostě nemohla nechat vystoupení ujít. 

Na nic nehrající si hvězda byla bezprostřední, z poslední řady by mohla školit, jak se na koncertě oblíbené kapely odvázat. A kromě písně Síla slov, kterou s kluky zpívala už dřív, se nečekaně zapojila i do přídavkové Málem Králem. 

Je na čase, aby si těch báječných písniček skupiny Málem Králem konečně lidi všimli. Pokud k tomu přispěje i Koncertní středa Českého rozhlasu Olomouc, bude to dvojnásobná radost. 

Málem Králem v Olomouci - Foto: Petra Ševců

Nové články v rubrice

Olomoucký kraj
  Srážky: přeháňky, D35-286,5
  Srážky: přeháňky, Zábřeh
  Srážky: přeháňky, D35-293,2

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace