Akce26. května  2017  

Hardrockový Penzistor srší na koncertech energií a dobrou náladou

Penzistor v Českém rozhlase Olomouc - Foto: Petra Ševců

Penzistor v Českém rozhlase OlomoucFoto: Petra Ševců

Dědkové Jiřin, Jaryn, Trucin a Bobin dali před pěti lety dohromady začínající kapelu s příznačným názvem Penzistor. S mladistvým elánem se pustili do skládání vlastních písniček, ve kterých se dokonale mísí hardrock se zpěvnými refrény.

Ona stylizace do dědkovských rolí přišla hned u zrodu. „Nic jsme si nenalhávali. Prostě jsme nebyli nejmladší. Když padl název Penzistor, bylo vše dané. Naše fanynky tak máme připraveny na to, jak budeme vypadat za deset let,“ usmívá se Jiřin. 

Od začátku svého fungování kapela sází na autorský repertoár. Po debutovém CD, které postupně nafukovalo o další a další bonusy, Penzistor otevřel v závěru loňského roku novou kapitolu čtyř písničkovým EP Mládí v řiti… . 

Muzikanti z kapely se vyhráli v celé řadě úspěšných rock-metalových uskupeních. Jak sami říkají, dnes už je super se ráno probudit a všechno ostatní je příjemný bonus. Image dědků jim rozhodně nebere energii a výzev přibývajících křížků se nebojí, jak dokazuje třeba nedávno napsaná písnička Padesát. 

Penzistor na koncertech je především dobrá muzika a zábava. „Sluší nám velká pódia, potřebuju rozlet. No ale snad to v těch menších prostorech u vás nějak zvládnu,“ věří zpěvák Dědek Jiřin. 

Nové články v rubrice

 • 17. června  2017     Video  rubrika: Akce

  Jackie Venson Trio nabídne elektrizující mix blues, rocku a soulu

  Vypadá božsky, výborně zpívá a skvěle hraje na kytaru. Od věci není ani příměr Jimi Hendrix v sukni. Do Olomouce až z Texasu zamířila Jackie Venson, aby se svým triem nabídla našim posluchačům svou muziku.

   
 • 10. června  2017     Video  rubrika: Akce

  Nová Sekce, to je bluegrass na úrovni

  V roce 1988 vznikla bluegrassová skupina Nová Sekce, která se od počátku zaměřovala na vlastní tvorbu, ale i přejímání známých skladeb, které byly ovlivněny undergroundem, jazzem, rockem, reggae a zejména (v té době nesmírně populární)...

   
 • 2. června  2017 v 15:20     Fotogalerie  rubrika: Akce

  Přerovské náměstí ožilo pochoutkovou road show

  Další z roadshow Pochoutkový rok na cestách se ve čtvrtek 1. června, na Den dětí, zastavila v Přerově na náměstí T. G. Masaryka.

   
Olomoucký kraj
  Od 23.8.2017 05:55 do 07:55; na silnici 368 u obce Horní Studénky okres Šumperk; ve směru na Štíty.; nehoda; 2 havarovaná vozidla; překážka na vozovce, průjezd se zvýšenou opatrností; 2 x OA bez zranění,1 ...
  Od 23.8.2017 05:25 do 06:25; D46 - 23.4km na trase Vyškov - Olomouc; porouchané vozidlo, zdržení; neprůjezdný pravý jízdní pruh
  D46, mezi km 28.5 a 12, ve směru Vyškov, pomalu jedoucí vozidlo údržby, pravý jízdní pruh uzavřen, Od 23.08.2017 07:00 Do 23.08.2017 12:30, Sestava v pomalém pohybu., údržba a výměny směrových sloupků, ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace