Akce10. listopadu  2017  

Hlasitá revoluce kapely Tichá dohoda zazněla živě v Olomouci

Tichá dohoda v Olomouci - Foto: Michaela Doubravová

Tichá dohoda v OlomouciFoto: Michaela Doubravová

Mimořádně v pátek na vás v našem Velkém studiu čeká jedinečný koncertní zážitek. Skupina Tichá dohoda se Zuzanou Vintrovou za mikrofonem bude hrát kompletní setlist svého nového výborného alba.

Legenda domácí kytarové scény s hity jako Marioneta, Večírek osamělých srdcí nebo Kotva a kříž vydala své poslední album Válcovna vkusu s.r.o. ještě v minulém století. Následné sólo Blanky Šrůmové znamenalo faktický zánik kapely. 

Kytarista a skladatel Dan Šustr s obnovením dlouho váhal, v mezičase nechal vzniknout projekt 2Wings, ale u příležitosti 25. výročí založení se Tichá dohoda dala znovu dohromady a odehrála několik koncertů. Plány na nové album pokazil další odchod Blanky Šrůmové. 

Po boku Dana Šustra se záhy objevila Zuzana Vintrová, následně dlouho uváděna jako zvláštní host kapely. Vzniklo velmi příjemné album coververzí s všeříkajícím názvem Kladno - Manchester (2015) a postupem času i nové singly. 

Vše dokonale uzrálo letos v létě. Skupina se zavřela ve studiu a výsledkem je po téměř 20 letech nové autorské album Hlasitá revoluce. Může to znít jako klišé, ale tohle je fakt nejlepší deska Tiché dohody. 

Kromě už dříve vydaných dvou singlů jsou tu další dva jasní aspiranti na hity a i zbývající skladby jsou po čertech dobré, žádná vata. Dan Šustr napsal strhující set písniček a hodně mu to v nich hlasově sluší se Zuzanou Vintrovou. 

Tichá dohoda v Olomouci - Foto: Michaela Doubravová

Nové články v rubrice

 • 8. listopadu  2017     Video  rubrika: Akce

  Skupina Jarret hraje výtečný lehký folk rock

  Jarret je liberecká folkrocková skupina, která hraje už od roku 1992. Od začátku stavěla repertoár na původní tvorbě bývalého člena Bohouše Vašáka, doplněné o písně spřízněných autorů – Jakuba Nohy, Martina Kadlece...

   
 • 25. října  2017       rubrika: Akce

  Český rozhlas Olomouc vás zve na Den otevřených dveří

  V sobotu 28. října mezi 9. a 16. hodinou můžete navštívit Český rozhlas Olomouc a prohlédnout si studio, ze kterého pro vás vysíláme každý den už od páté hodiny ranní. Den otevřených dveří Českého rozhlasu Olomouc se...

   
 • 25. října  2017     Video  rubrika: Akce

  V padesáti až na vrchol. I o tom jsou Houpací koně a jejich koncerty

  Dalo by se říci, že Houpací koně jsou něco jako „krušnohorští Priessnitz“. Obě kapely začínali přibližně ve stejnou dobu, jde o kytarovky se svébytnými texty, jen kouzlo Koní odkrývají posluchači až v posledních le...

   
Olomoucký kraj
  Srážky: přeháňky, D35-291,5
  Srážky: přeháňky, D35-293,2
  Srážky: přeháňky, Studená Loučka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace