Akce16. dubna  2017  

Hungryheart přivezou z jihu melodický rock té nejvyšší kvality

Hungryheart - Foto:  archiv kapely

HungryheartFoto:  archiv kapely

Šlapající rytmika, skvostná kytarová sóla a melodický chraplák, který zazpívá prakticky vše. I tak se dá charakterizovat další zahraniční host Koncertních střed Českého rozhlasu Olomouc, kterým budou italští Hungryheart.

Na svém kontě mají už tři alba a všechna v angličtině. „Zní nám to líp. Melodický rock má své kořeny v Americe a nejlépe vyzní v angličtině. A to říkám jako rodilý Ital. Náš jazyk se k této hudbě prostě nehodí,“ přiznal kytarista Mario Percudani. 

Na svém třetím albu Dirty Italian Job z loňského roku mají Hungryheart i jednu coververzi. Jde o písničku Erica Claptona Bad Love. „Moc jsme ji chtěli udělat. Spoluautorem je Mick Jones, lídr americké legendy Foreigner. Hodila se k našim písničkám,“ vysvětlil Mario. 

Přestože melodický rock byl na svém vrcholu před 30 lety, v poslední době zažívá konjunkturu a Italům tahle muzika sluší. „Melodičnost máme v srdcích, stačí si poslechnout naše opery. Milujeme rock, ale písničky musí mít melodický nápad," říká Percudani. 

Kapela přijede představit především své poslední album, dají se ale čekat i nějaká překvapení. Nepropásněte další Koncertní středu ČRo Olomouc. 26. dubna zahrají v našem Velkém studiu na Horním náměstí 21 od 20 hodin italští Hungryheart, vstupné je 50,- Kč.
 

Nové články v rubrice

Olomoucký kraj
  Srážky: přeháňky, D35-286,5
  Od 22.10.2017 18:55 do 19:55; D35 - 260-254.9km na trase Olomouc - Mohelnice; údajně jelo na Olomouc ale v pásu na Mohelnici; vozidlo v protisměru; POZOR ! NEBEZPEČÍ ! Vozidlo v protisměru. 19:10 - prověrka ...
  Od 22.10.2017 18:40 do 19:45; D1 - 310.9km na trase Lipník nad Bečvou - Polsko (st. hranice); porouchané vozidlo, očekávejte zdržení; pro poruchu odstavené vozidlo v odstavném pruhu.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace