Akce17. června  2017  

Jackie Venson Trio nabídne elektrizující mix blues, rocku a soulu

Jackie Venson - Foto: Robert Hein

Jackie VensonFoto: Robert Hein

Vypadá božsky, výborně zpívá a skvěle hraje na kytaru. Od věci není ani příměr Jimi Hendrix v sukni. Do Olomouce až z Texasu zamířila Jackie Venson, aby se svým triem nabídla našim posluchačům svou muziku.

Její koncerty se vyznačují strhující atmosférou. V maximálně úsporném obsazení kytara, basa a bicí nabízí auditoriu blues-rock té nejvyšší kvality. Hraje pouze vlastní písničky, kterým nechybí melodičnost a potřebné napětí. 

Zatímco studiové nahrávky jsou až neuvěřitelně pestré s přesahy do popu a R´n´B, živá vystoupení jdou více na dřeň. Ale i na deskách umí vystrčit růžky. Z "nekonečného" blues I Don´t Cry se pořád nemůžu nějak vzpamatovat, a vlastně i rád. 

Klidně by mohla být opěvovaným zázračným dítětem, ale k tomu potřebuje být objevena masmédii a showbusinessem. Zatím se tahle dáma z Austinu v Texasu toulá po klubech světem a zahrála i v našem Velkém studiu. 

Nové články v rubrice

 • 10. června  2017     Video  rubrika: Akce

  Nová Sekce, to je bluegrass na úrovni

  V roce 1988 vznikla bluegrassová skupina Nová Sekce, která se od počátku zaměřovala na vlastní tvorbu, ale i přejímání známých skladeb, které byly ovlivněny undergroundem, jazzem, rockem, reggae a zejména (v té době nesmírně populární)...

   
 • 2. června  2017 v 15:20     Fotogalerie  rubrika: Akce

  Přerovské náměstí ožilo pochoutkovou road show

  Další z roadshow Pochoutkový rok na cestách se ve čtvrtek 1. června, na Den dětí, zastavila v Přerově na náměstí T. G. Masaryka.

   
 • 26. května  2017     FotogalerieVideo  rubrika: Akce

  Hardrockový Penzistor srší na koncertech energií a dobrou náladou

  Dědkové Jiřin, Jaryn, Trucin a Bobin dali před pěti lety dohromady začínající kapelu s příznačným názvem Penzistor. S mladistvým elánem se pustili do skládání vlastních písniček, ve kterých se dokonale mísí hardrock...

   
Olomoucký kraj
  Srážky: déšť, D35-293,2
  Srážky: déšť, D35-286,5
  Od 23.6.2017 06:55 do 08:55; na silnici 449 v obci Uničov okres Olomouc; Část Střelice; nehoda; OA do domu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace