Akce13. května  2016  

Jaroslava Pechová představí svou novou knihu Olomouc magická

Spisovatelka Jaroslava Pechová na autorském čtení v roce 2015 - Foto: Irena Svobodová

Spisovatelka Jaroslava Pechová na autorském čtení v roce 2015Foto: Irena Svobodová

V těchto dnech vychází nová básnická sbírka Jaroslavy Pechové, Olomouc magická. Kniha je doplněna autorčinými fotografiemi známých i neznámých olomouckých míst v různých ročních obdobích. Olomouc magická je další knihy od Jaroslavy Pechové, která se věnuje Olomouci.

Spisovatelka Jaroslava Pechová bude v úterý 17. května od 18:00 hodin hostem cyklu Českého rozhlasu Olomouc Setkání s literaturou živě ve Velkém studiu Českého rozhlasu Olomouc. Budete mít jedinečnou možnost zaposlouchat se do veršů, které jsou vyznáním Olomouc, v podání samotné autorky.  

Večer budete mít také možnost si poslechnout novou povídku od Jaroslavy Pechové, kterou připravuje do nového vydání knihy Olomoucké šprýmování. Povídku uslyšíte v podání moderátorky Českého rozhlasu Olomouc Dity Vojnarové, která nás bude celým večerem provázet. 

Jaroslava Pechová pracovala řadu let jako volná novinářka. Spolupracovala s Československým rozhlasem a s Union Internationale de Marionnette. Získala novinářské ceny za publicistickou činnost, ocenění za původní rozhlasovou dramatickou tvorbu a cenu v soutěži Nejkrásnější kniha roku 1996. Řada jejích rozhlasových pohádek je součástí Zlatého fondu Českého rozhlasu. 

Jaroslava Pechová ovšem není pouze autorka pohádek. Její zájmová a tvůrčí paleta je podstatně širší. Píše poezii, převážně intimní, reflexivní lyriku. Napsala básnické sbírky Láskám všem, Modré z nebe, Rajská zahrada, Na konci nekonečna, Střípky zázraků a Ostrov naděje. 

Dospělým čtenářům věnovala povídkové knihy Úsměv prosím, Nezbedné toulky a Olomoucké šprýmování. U příležitosti sedmdesátých narozenin spisovatele Oty Pavla napsala knihu Zpáteční lístek do posledního ráje Oty Pavla, která doposud vyšla v šesti vydáních. Olomoucké šprýmování i Zpáteční lístek do ráje Oty Pavla natočit do pořadu Počteníčko Český rozhlas Olomouc. 

Jaroslava Pechová je také autorkou dvanácti Hrníčkových kuchařek. 

Ukázku z knihy Olomouc magická si můžete také poslechnout v sobotu 21. května od 18:05 hodin na vlnách Českého rozhlasu Olomouc v cyklu Setkání s literaturou. 

Autor:  Irena Svobodová

Nové články v rubrice

Olomoucký kraj
  Srážky: přeháňky, D35-263,9
  Srážky: přeháňky, D35-270,4
  Od 22.10.2017 19:00 do 24.10.2017 06:00; na silnici 35 u obce Holice okres Pardubice; NN odstaven v Holicích do 21:30 hod.; Pozor! Nadměrný náklad; očekávejte dlouhé zdržení; OSTRAVA - MĚLNÍK V době ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace