Akce24. března  2017  

Kytary, které znamenají svět, éterická zpěvačka. To jsou Places

Places - Foto:  archiv kapely

PlacesFoto:  archiv kapely

Výborná kytarovka z Ostravska, kterou prostě musíte slyšet, dalo se porůznu číst. Loni Places konečně natočili album a mé srdéčko zaplesalo. Takovou muziku jsem měl vždycky rád a musí zaznít i v rámci Koncertních střed Českého rozhlasu Olomouc.

Deska Distant Edges přináší 9 písní, které vám nedovolí polevit v pozornosti. Nejsou tu dramaticky vystavěné dynamické změny, přesto vás písničky neustále drží v napětí. Kytarová sóla nepostrádají gradaci, potřebný tah a funkčnost. 

Places hrají kytarový pop v těch nejlepších britských tradicích s front-woman za mikrofonem. Žádné zbytečné kejkle, které s sebou přineslo nové milénium. Chytlavé melodické nápady s průzračným zvukem kytar a zpěvačkou, mazlící se s každým slovem. 

Eva Konečná zpívá anglicky tak suverénně a přirozeně, že by jí mohly závidět i kolegyně ze severských států Evropy. I proto je v případě Places naprosto zbytečná otázka, běžná pro jiné domácí kapely, proč nezpívají v češtině. 

Na roztříštěné hudební scéně 21. století jsou Places jedním z nejzajímavějších domácích originálů. Jejich hudba může potěšit padesátníky i teenagery, z celosvětového pohledu jde vlastně o mainstream v tom nejlepším slova smyslu. 

U nás asi nikdy nebudou mít na růžích ustláno. O to víc byste se měli snažit využít příležitosti vidět je naživo. Třeba ve středu 29. března ve Velkém studiu Českého rozhlasu Olomouc, vstupné je 50,- Kč. 

Nové články v rubrice

Olomoucký kraj
  Srážky: přeháňky, D35-263,9
  Srážky: přeháňky, D35-272,3
  Srážky: přeháňky, D35-270,4

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace