Akce1. července  2016  

Oscarová Markéta Irglová učarovala svým vystoupením naprosto všem

Markéta Irglová - Foto: Petra Ševců

Markéta IrglováFoto: Petra Ševců

Neskutečný, nadpozemský zážitek prožila šťastná stovka přítomných ve Velkém studiu Českého rozhlasu Olomouc. Poslední Koncertní středa před prázdninami nabídla vystoupení Markéty Irglové a islandského písničkáře Svavara Knútura.

Přestože stojí na prahu třicítky a stala se matkou, pořád v ní zůstává ta valašská Popelka se zdánlivě plachým chováním. Až do okamžiku, než usedne za piano a začne zpívat. Nespustíte z ní oči, uši se utápí v oceánu tónů vytvářených paradoxně jen pianem a nebeským hlasem. 

Je úplně jedno, jestli zpívá už na začátku 70. let Elvisem Presleyem natočenou skladbu "And I Love You So", nebo kteroukoli ze svých skladeb. Všechny neuvěřitelně křehké, v pomalejším tempu, ale ani na zlomek okamžiku se nenudíte. 

I díky mateřským povinnostem sporadicky koncertující Irglová si vystoupení v horkém, až nedýchatelném vzduchu neklimatizovaného studia zjevně užívala stejně jako posluchači. Finále navíc obstarala oscarová hitovka Falling Slowly. 

Svavar Knútur - Foto: Petra Ševců

Svavar KnúturFoto: Petra Ševců

K parádnímu zážitku přispěl i prakticky neznámý Svavar Knútur. Charismatický islandský písničkář dokázal, že na malém ostrově mají velký smysl pro melodie, zcela volně přecházel z mateřštiny do angličtiny a posluchač se tetelil blahem. 

Výjimečnost pak prokázal ve finále koncertu, kdy si při "Falling Slowly" musel vypomoct napsaným textem. Přesto jeho duet s Markétou byl natolik procítěný, že zaváháte, zda to není lepší než originál. Poslechněte si a podívejte se na YouTube

Nové články v rubrice

Olomoucký kraj
  Srážky: přeháňky, D35-286,5
  Srážky: přeháňky, D35-288.2
  Od 22.10.2017 19:00 do 24.10.2017 06:00; D35 - 235.7km na trase Olomouc - Mohelnice; Pozor! Nadměrný náklad; očekávejte dlouhé zdržení; OSTRAVA - MĚLNÍK V době od 19.00 hod. dne 22.10.2017 do cca ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace