Akce22. prosince  2015  

Richard Polzer představil své Ochočené štěstí

Richard Polzer a Jaroslav Krejčí - Foto: Irena Svobodová

Richard Polzer a Jaroslav KrejčíFoto: Irena Svobodová

Dalším hostem Večera s literaturou, který pořádáme v rámci projektu Daruj chvilku s Českým rozhlasem Olomouc, byl tentokrát lékař Richard Polzer, kterému právě v tomto předvánočním čase vyšla jeho první kniha s názvem Ochočené štěstí.

Richard Polzer se narodil v Olomouci a své dětství prožil na předměstí Pavlovičky. Vyučil se elektromontérem, pak si večerně doplnil středoškolské vzdělání. Prošel řadou profesí, například pracoval jako stavební dělník, elektromontér, řidič, pomocník v kuchyni, hotelová ochranka nebo pitevní sanitář v anatomickém ústavu. 

 

Než se rozhodl vystudovat medicínu a stát se lékařem, vystřídal řadu profesí. A protože je dobrým pozorovatelem života a má i vypravěčský talent, byl jen krůček k tomu, aby své povídky vydal knižně. Nakolik má Richard Polzer ochočené štěstí?

Vložit na svůj web

Následně se rozhodl pro další studia a po absolvování lékařské fakulty pracuje jako chirurg v okresní nemocnici. A právě příběhy, které zachytil v průběhu svých zaměstnání, sepsal do své první knihy Ochočené štěstí. 

Úryvky z knihy Richarda Polzera vybral a také v průběhu večera přednesl herec Moravského divadla Olomouc Jaroslav Krejčí. Zazněly úryvky s povídek Dobrák Joe, Křížem krážem a okolo dokola… jak se štěstí unaví, sedne na vola, Krásný Mirek a další. A sám autor doplňoval jednotlivé úryvky vysvětlením, zda povídka se skutečně stala, kdo byl inspirátorem k danému tématu, či je to jen velká fantazie samotného autora. 

Kniha Ochočené štěstí je doplněna ilustracemi Petra Blaža, který se taky večera účastnil. Na závěr oba hosté, Richard Polzer i Petr Blažo, představili svůj společný kalendář na rok 2016. Kalendář ilustroval právě Petr Blažo a Richard Polzer jej doplnil krátkými glosami.
Kniha je napsána s úsměvem a je příjemným čtením právě v tomto vánočním čase. 

Vy můžete o tuto knihu s věnováním od Richarda Polzera i Petra Blaža v následujících dnech soutěžitv naší Ranní sprše. 

Autor:  Irena Svobodová

Nové články v rubrice

Olomoucký kraj
  Srážky: přeháňky, Zlaté Hory
  Srážky: přeháňky, Červenohorské sedlo
  silnice II/453 (ulice Rejvízská), Jeseník, okr. Jeseník, uzavřeno, stavební práce, Od 23.10.2017 09:00 Do 15.11.2017 23:59, Uzavírka sil II/453 ul Rejvízská pro všechny vozidla. Objížďka pro všechny ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace