Akce19. října  2015  

S Milanem Tichákem se projdeme po Olomouci, staré i nové

Milan Tichák - Foto: Petra Ševců

Milan TichákFoto: Petra Ševců

Máte rádi Olomouc a rádi se jí procházíte? Rádi byste o ní věděli víc? Jaká byla dřív a v čem se její historie historie odráží a jak?

Přijďte na další Večer s literaturou, kde budeme číst z knížek historika Milana Ticháka Olomoucké vycházky a Vzpomínky na starou Olomouc a její předměstí. 

Milan Tichák bude o staré Olomouci povídat mnoho zajímavého v úterý 20. října od 19.00 hodin v Kultursním a společenském centru ArtUm v Olomouci. 

Olomoucké vycházky
Tato kniha nepojednává o městě a jeho často zapomenutých historických osudech tematicky, nýbrž místopisně. Je neobvyklým knižním průvodcem pro ty, kteří chtějí vědět víc, než v běžném bedekru najdou: o osudech významných osob spjatých s danou lokalitou i o neznámých událostech, jež se v těchto místech kdysi odehrály. 

Vzpomínky na starou Olomouc a její předměstí
Vydejme se na malý výlet do minulosti Olomouce. Jen tak na přeskáčku a ne příliš daleko. Jen nějakých sto či sto padesát let pozpátku, tedy o něco dále, než kam může sahat paměť jednotlivce, vštípená vlastním poznáním a zkušeností. 

Milan Tichák je český historik a spisovatel. Zabývá se především historií olomouckého regionu, hlavně samotným městem. Odmaturoval na Slovanském gymnáziu, poté absolvoval letecké učiliště v Prostějově. Vystudova Filozofickou fakultu Univerzity Palackého, obor dějepis – český jazyk. 

Doktorát získal v oboru československé dějiny. V důsledku počínající normalizace nemohl pracovat jako odborný asistent na fakultě a v 70. a 80. letech pracoval jako technik v oddělení propagace. V 90. letech se stal redaktorem Hanáckých novin a také po několik let redigoval vlastivědný kalendář Rok na Hané. 

Milan Tichák je považován za jednoho z nejvíce erudovaných historiků, co se týče místopisu staré Olomouce. V roce 1997 získal Cenu města Olomouce za dlouholetou práci v oblasti olomoucké vlastivědy. Je autorem mnoha úspěšných knih o historii Olomouce - Vzpomínky na starou Olomouc, Paměť olomouckých předměstí, Příběhy olomouckých pomníků, Ztracené adresy, Olomouc roku ženského, Olomouc z nadhledu, Olomoucké vycházky. 

Autor:  Irena Svobodová

Nové články v rubrice

Olomoucký kraj
  D1, mezi km 296.5 a 310, ve směru Bohumín – PL, pomalu jedoucí vozidlo údržby, levý jízdní pruh uzavřen, levý jízdní pruh uzavřen, Od 24.10.2017 13:15 Do 24.10.2017 17:00, , sekání trávy a údržba travních ...
  Od 24.10.2017 12:40 do 13:40; D1 - 243.9-244.3km na trase Říkovice - Praha; Pozor! Lidé na vozovce; překážka na vozovce, průjezd se zvýšenou opatrností
  silnice II/449 (ulice Zákantí), Smržice - Čelechovice na Hané, část obce Studenec, okr. Prostějov, uzavřeno, práce na silnici, Od 18.10.2017 00:00 Do 09.12.2017 23:59, úplná uzavírka silnice II/449 v ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace