Akce19. září  2016  

Seznamte se s poslední knihou Petra Rittra

Petr Ritter - Foto: archiv Petra Rittera

Petr RitterFoto: archiv Petra Rittera

Čtrnáctá kniha olomouckého právníka Petra Rittra s názvem Vina soudce Brennera vyšla v letošním roce. A vy nyní máte možnost se zaposlouchat do úryvků z této knihy v podání herce Moravského divadla Jaroslava Krejčího.

V úterý 20. září od 18:00 hodin hostem cyklu Českého rozhlasu Olomouc Setkání s literaturou živě bude Petr Ritter. Podvečerem vás provede dramaturg Jan Sulovský. 

Děj je motivovan více jak třicet let starou skutečnou událostí. Ritter jej vypráví jako psychologicky detailně propracovaný příběh o svědomí, spravedlnosti a vině, jež dokáže vrhat dlouhé stíny přesahující i několik desetiletí. 

Soudce Brenner neváhá, nepochybuje. Jeho rozsudky jsou neotřesitelné. Takový verdikt by měl korunovat i případ zavražděného obchodníka. V tomto případě se však takový rozsudek od soudce Brennera neočekává. Do soudního procesu vstupují intervence, nátlak, skryté výhrůžky, vydírání. A navíc soudci souhrou náhod ve stejnou dobu vstupuje do života tajemná žena. 

Petr Ritter absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Již během studií se seznámil se Zdeňkem Šťastným, s nímž v roce 1990 založil advokátní kancelář v Olomouci, kde působí dodnes. 

Do literárního světa vstoupil spolu se svým kolegou Zdeňkem Šťastným románem Advokát ex offo. Podobně jako prvotina je i většina dalších Ritterových románů či povídek převážně inspirována zkušenostmi z advokátní praxe. 

Autor:  Irena Svobodová

Nové články v rubrice

Olomoucký kraj
  Srážky: přeháňky, D35-286,5
  Od 18.10.2017 07:25 do 08:25; v ulici Svépomoc III v obci Přerov; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2 x OA bez zranění a úniku provozních kapalin.
  D35, km 237.2, ve směru I/37 - H.Králové, porouchané vozidlo, zdržení, Od 18.10.2017 07:15 Do 18.10.2017 08:45, odstavené OA v pravém JP, díky mlze špatně vidět

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace