Akce1. března  2017  

Spolektiv hraje skvělý autorský folk

Spolektiv - Foto: Daniel Král

SpolektivFoto: Daniel Král

Po osmnáctileté pauze se v roce 2013 vrátila na folková pódia jihočeská skupina SPOLEKTIV, když vznikla ze studentů Pedagogické fakulty v Českých Budějovicích už v roce 1988.

Na zatím dvou vydaných albech ...a ticho v sobě (1994) a Dej mi tvar (2016) včetně profesionálních záznamů na YouTube můžeme sledovat vývoj původně studentské folkové party a její okouzlení ze společného zpívání a muzicírování. 

Skupina se věnuje výhradně zpívané autorské hudbě s prvky rocku, folk-rocku, ale i jazzu. Jsou velice zdatní instrumentalisté, a tak na koncertech i z nahrávek můžeme slyšet převážně akustické nástroje s použitím klasických kytar a šestistrunných baskytar, dechových nástrojů, perkusí, etnických nástrojů i moderních industriálních nástrojů a přístrojů. 

Před dlouholetou pauzou vystupovali v klubech i na velkých folkových festivalech (Porta, Zahrada Strážnice, Prázdniny v Telči, Folkové prázdniny Náměšť nad Oslavou, Horácký džbánek Žďár nad Sázavou, Folková růže Jindřichův Hradec, Olomoucký tvarůžek), když v roce 1993 získali v Brně interpretační Portu. 

Hrají ve složení: Renata Švecová – zpěv a perkuse, Jarda Hnízdil – zpěv, kytara, akordeon, Martin Jančura – zpěv, kytara, perkuse, saxofon, Tonda Vidlák – saxofony, klarinet, flétny, dechový syntezátor, Jirka Regásek – baskytary 

Přijďte na koncert. Skupina SPOLEKTIV ve Velkém studiu Českého rozhlasu Olomouc ve středu 8. března 2017 od 20:00 hodin za vstupné 50,- Kč. 

Autor:  Sandy Nosek

Nové články v rubrice

Olomoucký kraj
  Srážky: přeháňky, D35-286,5
  Srážky: přeháňky, D35-293,2
  ulice Mlýnská, Mohelnice, okr. Šumperk, uzavřeno, práce na inženýrských sítích, Od 25.10.2017 00:00 Do 30.11.2017 23:59, úplnou uzavírku místní komunikace – ul. Mlýnská v Mohelnici,, pro akci: "Úprava ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace