Akce5. května  2017 v 12:00  

V sobotu vysíláme živě z Javorníku, zastavte se v našem stánku

Javorník - zámek Jánský vrch - Foto: Miroslav Kobza

Javorník - zámek Jánský vrchFoto: Miroslav Kobza

V sobotu 6. května se budou redaktoři Českého rozhlasu Olomouc hlásit z Javorníku z festivalu Folkmáj. A v 13:00 hodin na náměstí v Javorníku odstartuje živé vysílání.

Přijďte se dnes mezi 11:00 a 17:00 hodinou setkat na náměstí v Javorníku s našimi redaktory. Vyzkoušíte si pravidelnou soutěž Českého rozhlasu Olomouc Hřebíky. 

Na náměstí pod zámkem Jánský Vrch se koná Folkmáj - folklorní festival lidových písní a tanců, gajdošů - dudáků a dalších lidových nástrojů nejen národnostních menšin v ČR. Uvidíte vystoupení německého Thráckého tanečního lidového souboru ze Stuttgartu nebo hudebníků z Pendalofu ze severního Řecka Gajdoši. 

Také vystoupí hudební skupina Páni času z Bratislavy, hudební a taneční soubor řeckých tanců Evros z Javorníku, ze Starého Hrozenkova přijedou Gajdoši z Kopanic.
Na náměstí bude také řemeslný jarmark. 

Posluchači, kteří nemají možnost přijet přímo do Javorníku, nepřijdou zkrátka. Právě Mirek Kobza a Aleš Spurný se během dne budou hlásit do vysílání se zajímavými reportážemi z různých míst v okolí Javorníku. Aleš Spurný se ozve přímo z Javorníku z festivalu. a bude moderovat celou hodinu živého vysílání, kam si pozve své hosty, Mirek Kobza zase něco poví o hoře Travná nebo od Tančírně v Račím údolí. 

A ve 13:00 hodin začne přímý přenos Českého rozhlasu Olomouc s Alešem Spurným. Během této hodinky si poslechneme vyprávění o Řecké obci, o zámku Jánský Vrch nebo tipy na výlety v Javorníku. 

Přijďte se v sobotu podívat, jak probíhá živé vysílání a strávit den s Českým rozhlasem Olomouc v Javorrníku. 

Autor:  Irena Svobodová

Nové články v rubrice

 • 10. listopadu  2017     Video  rubrika: Akce

  Hlasitá revoluce kapely Tichá dohoda zazněla živě v Olomouci

  Mimořádně v pátek na vás v našem Velkém studiu čeká jedinečný koncertní zážitek. Skupina Tichá dohoda se Zuzanou Vintrovou za mikrofonem bude hrát kompletní setlist svého nového výborného alba.

   
 • 8. listopadu  2017     Video  rubrika: Akce

  Skupina Jarret hraje výtečný lehký folk rock

  Jarret je liberecká folkrocková skupina, která hraje už od roku 1992. Od začátku stavěla repertoár na původní tvorbě bývalého člena Bohouše Vašáka, doplněné o písně spřízněných autorů – Jakuba Nohy, Martina Kadlece...

   
 • 25. října  2017       rubrika: Akce

  Český rozhlas Olomouc vás zve na Den otevřených dveří

  V sobotu 28. října mezi 9. a 16. hodinou můžete navštívit Český rozhlas Olomouc a prohlédnout si studio, ze kterého pro vás vysíláme každý den už od páté hodiny ranní. Den otevřených dveří Českého rozhlasu Olomouc se...

   
Olomoucký kraj
  Srážky: přeháňky, D35-293,2
  Srážky: přeháňky, D35-286,5
  Srážky: přeháňky, Lipník

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace