Audio10. listopadu  2014  

Činy, které jsme způsobili vlastní nedbalostí

Soud (ilustrační foto) - Foto: Filip Jandourek

Soud (ilustrační foto)Foto: Filip Jandourek

Existuje obecně ustálená představa o tom, že trestní právo se aplikuje v případech, kdy se předmětem zájmu orgánů činných v trestním řízení stává osoba, která je podezřelá, případně dále obviněná a obžalovaná z útoků proti životu a zdraví či z násilných útoků proti majetku.

Je třeba zdůraznit, že v dnešní době trestní právo fakticky dopadá na daleko širší okruh vztahů. Často nás ani nenapadne, že některé naše konání může být posuzováno jako trestný čin. 

Mnohé se dozvíte v naší Právní poradně , jejímž hostem bude advokát Leoš Vyhnánek. 

 

Zavinili jste nějakou nehodu a hrozí vám trest z nedbalosti? Poslouchejte. Hostem ve studiu Českého rozhlasu Olomouc je právník Leoš Vyhnánek, který poradí se vším, co se týká trestního práva.

Vložit na svůj web

Autor:  Hana Písková
Pořad: Právní poradna  |  Stanice: Olomouc
Čas vysílání: úterý 10:04  |  Délka pořadu: 56 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 2. února  2017     Audio  rubrika: Audio

  Podolí spravovali od 15. století lipenští faráři

  Není to žádné velkoměsto. V podstatě jen jedna ulice s pár odbočkami v malebné krajině Záhoří. Řeč je o Podolí, tentokrát tom nedaleko Přerova, které znají hlavně cyklisté kroužící cyklostezkou Pobečví.

   
 • 13. prosince  2015 v 21:08     Audio  rubrika: Audio

  Charita ve Šternberku je v obležení bezdomovců. Jejich počet se zdvojnásobil

  Otázku, co s bezdomovci teď řeší radní ve Šternberku. Ti totiž s příchodem zimy začali vyhledávat takzvanou sedárnu, kterou provozuje zdejší Charita. Ta ale už svou kapacitou zcela nedostačuje. Lidí bez přístřeší tady...

   
 • 4. listopadu  2014     Audio  rubrika: Audio

  Nejste v tom sami

  Na stránkách olomoucké InternetPoradny najdete, mimo jiné, následující text: „Posláním naší poradny je informovat a podpořit osoby se zdravotním postižením a seniory při řešení jejich nepříznivé sociální situace tak,...

   
Olomoucký kraj
  Od 27.5.2017 13:20 do 14:20; v ulici Ztracená v obci Přerov; nehoda; 2 havarovaná vozidla; probíhají záchranné a vyprošťovací práce, nebezpečí; OA x motocykl, se zraněním.
  Od 27.5.2017 13:20 do 14:20; na silnici 37340 v obci Loučany okres Olomouc; nehoda s únikem oleje; havarované vozidlo; havárie OA, bez zranění.
  Od 27.5.2017 12:10 do 14:10; na silnici 4501 v obci Vernířovice okres Šumperk; nehoda; havarované vozidlo; havárie motocyklu, bez zranění.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace