Žena, za kterou je obrovská a krásná práce

Irena Kršková - Foto: archiv Ireny Krškové

Irena KrškováFoto: archiv Ireny Krškové

Setkat se s emeritní ředitelkou ZUŠ v Potštátě, paní Irenou Krškovou znamená mimo jiné – vážně se zamyslet nad sebou samým. Ptáte se proč?

Této dámě je přes osmdesát let, ale energie, která z ní vyzařuje, stále přítomný jiskřivý humor a životní optimismus jsou tak nakažlivé a fascinující, že přitahují jako magnet malé i dospělé a chtě nechtě se musíte kriticky podívat sami na sebe a zeptat se – co optimistického a pozitivního vlastně tomuto světu dávám já? 

Paní Irena Kršková, se po čtyři desetiletí věnovala pedagogické činnosti v oblasti hudebního školství. Do dnes na ni vzpomínají její žáci v Uničově, v Olomouci i v Hranicích. A v roce 1990 stála u zrodu potštátské základní umělecké školy. 

 

Kdybychom měli vyjmenovat všechny aktivity a ocenění emeritní ředitelky a zakladatelky ZUŠ v Potštátě, paní Ireny Krškové, zabralo by to hodně času. I po 80tce je to aktivní žena, rozdávající energii, vzdělání, lásku a radost ze života na všechny strany.

Vložit na svůj web

Vychovala stovky úspěšných muzikantů a pedagogů. Muzikoložka, skladatelka, komponuje v programu na svém počítači, který skvěle ovládá, je to i překladatelka, výborně hraje na varhany v kostelích, za svoji činnost řadu ocenění. 

Autor:  Zora Ježková
Pořad: Větrník - Host ve studiu  |  Stanice: Olomouc
Čas vysílání: pondělí-úterý, čtvrtek-pátek 11:04  |  Délka pořadu: 56 minut  
 

Nové články v rubrice

Olomoucký kraj
  Srážky, Viditelnost: přeháňkysnížená viditelnost na méně než 100 m, Červenohorské sedlo
  Srážky: přeháňky, Zábřeh
  D35, mezi km 296.1 a 294.7, ve směru Mohelnice, provoz převeden do protisměru v zúžených jízdních pruzích, práce na silnici, zúžení vozovky na dva jízdní pruhy, Od 07.05.2017 10:45 Do 28.11.2017 23:59, ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace