Projeďte se s Michalem Vičarem Embéčkem kolem světa

S embéčkem v Rusku - Foto: Michal Vičar

S embéčkem v RuskuFoto: Michal Vičar

Student psychologie Michal a student žurnalistiky Martin se vydali na cestu kolem světa 40 let starým automobilem, Škodou 1000 MB z roku 1969. A to bez jakýchkoli znalostí automechaniky. Jejich výprava trvala sedm měsíců a trasa vedla přes čtyři kontinenty. Na cestách museli bratranci několikrát svou škodovku zvanou Julii opravovat a domlouvat jí, aby se s nimi vrátila zpátky do vlasti.

Archan, zastávka u buddhistické svatyně - Foto: Michal Vičar

Archan, zastávka u buddhistické svatyněFoto: Michal Vičar

Poznali, jak silně řehtá v různých zemích byrokratický šiml, jak krásné jsou stopařky v různých zemích světa i jak se vyhnout zkušeným překupníkům drog. Michal a Martin procestovali Evropu, Asii, Severní a Jižní Ameriku a po téměř 40 000 kilometrech si splnili svůj sen a vrátili se šťastně domů.  

Třebaže kniha byla vydána téměř před deseti lety, její obsah nezestárnul. Je to příjemné, vtipné a nápadité čtení, plné neotřelých postřehů.  

Do desetidílné četby na pokračování, kterou připravil Jan Sulovský, se zaposloucháme v Počteníčku Českého rozhlasu Olomouc od 1. října až do 3. prosince každou neděli v 18:04 hodin. V režii Tomáše Soldána účinkují Jan Ťoupalík a Jaroslav Krejčí. Šťastnou cestu! 

Na cestě - Foto: Michal Vičar

Autor:  Jan Sulovský  (sul)

Nové články v rubrice

Olomoucký kraj
  Srážky: přeháňky, D35-293,2
  Srážky: přeháňky, D35-286,5
  D1, mezi km 296.5 a 306, ve směru Bohumín – PL, pomalu jedoucí vozidlo údržby, zpevněná krajnice (odstavný pruh) uzavřená, Od 21.10.2017 13:00 Do 21.10.2017 17:00, sekání trávy a údržba travních porostů, ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace