Původní rozhlasový seriál Ostrovy přináší nebezpečné pátrání po pokladu v kulisách současné Olomouce

Natáčení dramatického seriálu Ostrovy - Veronika Lazorčáková - Foto: Petra Ševců

Natáčení dramatického seriálu Ostrovy - Veronika LazorčákováFoto: Petra Ševců

Ostrovy - to je předměstská vesnička, která byla 23. srpna 1744 zničená nedaleko olomouckých hradeb. Ostrovy - to jsou lidé, kteří si v těžkých životních situacích připadají osamělé a hledají pevné body na horizontu. Ostrovy - to je napínavý původní seriál Markéty Kočí Machačíkové o středoškolácích Pavle a Michalovi, kteří podniknou nebezpečnou cestu ve snaze najít část ztraceného pokladu z legendy o svaté Pavlíně - patronce města Olomouc.

Příběh plný tajuplných dějů odstartuje poslech staré magnetofonové pásky, která rozvíří vlnu nadšení a dohadů. Získané indície zavedou naše hrdiny do zákoutí barokní Olomouce, ale také naskytnou příležitost objasnit rodinné vazby jedné z ústředních postav seriálu. 

Vzápětí po zahájení pátrání jsou všední jarní dny Pavly a Michala zaplněné nepochopitelnými náhodami, které jim brání v hledání a přinášejí pochybností a roztržky. Uzavírání se do sebe, když jste na stopě velkého objevu a s nepřítelem v zádech není ten nejlepší nápad. Co se stane dál? 

Čtyřdílný seriál Ostrovy vysíláme od 7. května každou květnovou nedělí v rámci pořadu Počteníčko, který začíná v 18.04. Vyvrcholí tedy 28. května - den před zahájením svátků města Olomouc, jejíchž součástí je také průvod ke cti svaté Pavlíny. Pátrejte po pokladu spolu s námi! 

Seriál si můžete poslechnout zde (jednotlivé díly přidáváme po odvysílání): 

Markéta Kočí Machačíková: Ostrovy 1/4
Markéta Kočí Machačíková: Ostrovy 2/4
Markéta Kočí Machačíková: Ostrovy 3/4
Markéta Kočí Machačíková: Ostrovx 4/4 

Autor: Markéta Kočí Machačíková
Režie: Tomáš Soldán
Učinkují: Veronika Lazorčáková, Jan Ťoupalík, Jaroslav Krejčí, Petr Kubes, Lucie Výborná, Ivana Plíhalová, Zdeněk Vévoda, Tomáš Krejčí, členové Slovanského Tyjátru - Adéla Hojgrová, Eliška Uhlířová, František Vychodil, Ondřej Severa a další, Vladimíra Včelná, Vladimír Hrabal, Václav Bahník, Jiří Nebenführ, Vojtěch Lipina, Dita Vojnarová-Mandová, Daniela Krahulcová
Dramaturgie: Iryna Shkaruba 

Autor:  Iryna Shkaruba
Pořad: Počteníčko  |  Stanice: Olomouc
Čas vysílání: neděle 18:04  |  Délka pořadu: 26 minut  
 

Nové články v rubrice

Olomoucký kraj
  ulice Legionářská, mezi křižovatkami ulic Hynaisova a Palackého, Olomouc, okr. Olomouc, práce na silnici, uzavřeno, Od 08.07.2017 17:00 Do 07.09.2017 17:00, Pozor!, Ulice Legionářská je pro veškerý provoz ...
  D46, mezi km 19.9 a 20.8, ve směru Olomouc, práce na silnici, pravý jízdní pruh uzavřen, Od 09.07.2017 08:00 Do 31.08.2017 23:59, provádění stavby „D46 MÚK Žešov“.
  D46 sjezd EXIT 21, ve směru od Vyškova, výjezd z dálnice uzavřen, Od 09.07.2017 08:00 Do 31.08.2017 23:59, provádění stavby „D46 MÚK Žešov“. Objízdná trasa je vedena dále po dálnici D46 do MÚK Prostějov-centrum ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace