Sledge hokej je pro pořádné chlapy

Sledovali jste, jak si vedli naši sledge hokejisté na paralympiádě v Soči? Pak jste viděli, že utkání jsou rychlá, kontaktní a někdy to v nich jiskří více než v klasickém hokeji.

Jako druhý brankář odjel do Soči také Olomoučan Libor Hulín. Přestože byl v týmu "benjamínkem", vzhledem k věku patřil k těm nejzkušenějším. S pátým místem je určitě spokojený, i když je jasné, že po medaili pokukoval.

Libor Hulín pochází z Horní Loděnice, od roku 1996 žije v Olomouci. Pracuje ve Spolku Trend vozíčkářů, je místopředsedou představenstva. Pomáhá lidem s postižením v jejich soběstačnosti, integrací do běžného života, nezávislosti a seberealizaci.

Hokej hraje už dvanáct let za klub SOHO Kohouti Olomouc, má přezdívku Tatoušek a na dresu číslo 64. Vedle sportu se věnuje svým čtyřem dětem, rozumí si s počítačem, rád jezdí do přírody.

Znáte pravidla sledge hokeje? Proč jsou na tom brankáři z celého týmu nejhůře? A proč mají hráči přilby s košíky? Kde se hraje nejlepší "hokej na saních"? A mají čeští sledge hokejisté naději, že jednou tu zlatou paralympijskou medaili vyhrají?

¨To vše jste se dozvěděli se v prázdninové repríze rozhovoru s Liborem Hulínem ve pátek 15. sprna.

autor: voj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.