Tai-chi mě zklidnilo

„A jen díky němu jsem se podívala do Číny. Už čtyřikrát,“ říká Světluše Kostrunková.

O starém čínském umění poprvé četla v novinách, kde narazila na rozhovor s herečkou a zpěvačkou Zorou Jandovou (vede Rádio Junior Českého rozhlasu) a tak ji to zaujalo, že v Olomouci začala pátrat po nějaké skupině, která by se tai-chi věnovala.Našla ji, pracovala na sobě, učila se a po pár letech založila svůj vlastní klub Bílý jeřáb.

Světluše Kostrunková pochází z Hanušovic, žila tady do svých patnácti let. Pravidelně se sem vrací na třídní srazy. S rodinou se přestěhovala na jižní Moravu, kde ve Valticích vystudovala Střední odbornou školu vinařskou. Za odborníka se ale nepovažuje, i když má víno ráda. Nedávno ochutnala i Svatomartinské.

Dnes žije v Olomouci, v Holici. Cvičí tai-či, jezdí na studijní pobyty do Wudang Daoist Wushu Academy a plánuje, že se naučí ještě několik nových sestav. Jak s vějířem, tak s dřevěným mečem.

autor: voj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.