Choroši jsou rozkročení mezi trampskou písničkou a akustickým folkem

Choroši - Foto: Jana Machalíková

ChorošiFoto: Jana Machalíková

Už v roce 2014 zvítězili ve finále autorské soutěže Porty v Ústí nad Labem s písní Výhybkář, kde získali i ocenění Ústecký stříbrňák a probojovali se i do finále interpretační soutěže Porta. Skupina Choroši vznikla z aktivních muzikantů a zároveň trampů. Ve středu 10. února zahraje živě ve Velkém studiu Českého rozhlasu Olomouc.

Historie trampské písničky sahá v různých formách a etapách od 20. let minulého století až po současnost, i když výborné současné trampské kapely jsou žánrově rozkročené mezi trampskou písničkou a akustickým folkem. Jednou z takových skupin jsou právě i středočeští Choroši. 

Od úspěchu na Portě jsou činní a úspěšní na nejrůznějších přehlídkách a soutěžích i samostatných recitálech v klubech po celé republice, nedávno i v Olomouci.  

Skupina je charakteristická svým trojhlasem doprovázeným dvěma kytarami a rezobasem (akustická baskytara) s tím, že jejich autorská tvorba rezonuje mezi moderní trampskou písničkou a akustickým kytarovým folkem. 

CHOROŠI hrají od svého založení v sestavě: Aleš Rogalewicz – zpěv, kytara, Petr Ovsenák – zpěv, kytara, struhadlo, Tomáš Doug Machalík – zpěv, rezobas 

Nezapomeňte si poznačit do kalendáře: skupina CHOROŠI ve Velkém studiu Českého rozhlasu Olomouc ve středu 10. února od 20:00 hodin, za příjemné vstupné 50,- korun  

Autor:  Sandy Nosek

Nové články v rubrice

Olomoucký kraj
  Srážky: přeháňky, D35-293,2
  Srážky: přeháňky, D35-286,5
  Srážky: přeháňky, D1-241,5

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace