Chytlavé melodie v sonickém kytarovém oparu, to jsou DIV I DED

DIV I DED, Pelhřimovy - Foto: Martin Chylík

DIV I DED, PelhřimovyFoto: Martin Chylík

Skupina DIV I DED je spolu s Manon Meurt největší hvězdou domácí shoegazeové scény. Rozostřený zvuk kytar kolem až popových melodií se v posledních letech celosvětově vrací do centra dění a Český rozhlas Olomouc vám nabízí domácí špičku živě.

Frýdecko-místečtí DIV I DED vznikli na troskách skupiny Saturn United. Jejich CD Neurosystem Distance pro mě bylo zjevením, naštěstí mozek kapely Filip Helštýn dal záhy dohromady nové uskupení, které za svou prvotinu Born To Sleep získalo nominaci hudebních cen Vinyla. 

Ani v případě DIV I DED to nebylo jednoduché a během dvou let se na postu zpěvačky vystřídaly tři. Aktuálně mikrofon třímá Veronika Janošková a Filip se dušuje, že teď už je to to pravé ořechové. Pro úplnost dodejme, že rytmiku obsluhují Vojtěch Cigler a Jakub Zháňal. 

Po dobrém přijetí první desky skupina natočila poctu jednomu ze svých oblíbenců, britským Cocteau Twins. Písnička Sometimes dýchá onou nezaměnitelnou nadpozemskostí v 80. a 90. letech populární kapely, přesto není bezduchým plagiátem. 

Filip a DIV I DED vůbec se jen vyznaly k lásce k hudbě svých oblíbenců, navíc před nedávnem přispěli tentokrát už coververzí na mezinárodní kompilační poctu dalších věrozvěstů shoegazeu Pale Saints. O jejich verzi hitu Kinky Love velmi usiluji pro vystoupení v Českém rozhlasu Olomouc.  

Jestli se to podaří, zjistíte až ve středu 27. ledna od 20 hodin v našem Velkém studiu na Horním náměstí 21. Vstupné je 50,- Kč. Pokud vám to nevyjde, vystoupení, stejně jako všechny další Koncertní středy Českého rozhlasu Olomouc, vysíláme živě na YouTube. 

Nové články v rubrice

Olomoucký kraj
  Srážky: přeháňky, Ostružná
  Srážky: přeháňky, Červenohorské sedlo
  Od 22.10.2017 19:00 do 24.10.2017 06:00; D11 - 48.5km na trase Hradec Králové - Praha; D/11; Pozor! Nadměrný náklad; očekávejte dlouhé zdržení; OSTRAVA - MĚLNÍK V době od 19.00 hod. dne 22.10.2017 ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace