Gregory Darling za klavírním křídlem vás vezme na jízdu života

Gregory Darling v Českém rozhlase Olomouc - Foto: Petra Ševců

Gregory Darling v Českém rozhlase OlomoucFoto: Petra Ševců

Americký zpěvák a skladatel Gregory Darling, blízký spolupracovník a přítel Juliana Lennona, vystoupí na jedinečném koncertu v Českém rozhlase Olomouc. Ve sváteční středu 28. října bude od 20 hodin ve Velkém studiu hrát na klavírní křídlo a zpívat písně ze svých tří alb.

Gregory dal o sobě poprvé pořádně vědět na sklonku 80. let, kdy byl členem skupiny Darling Cruel, která dokázala prodat za jediný týden 100.000 kusů svého debutu. Od 90. let spolupracuje s Julianem Lennonem, kterému pomohl s comebackovým čtvrtým albem. 

Složil tehdy nejen titulní skladbu Photograph Smile, ale přidal rovnou další tři písně. V roce 2011 spolupracoval na další Julianově desce a natočen už je také společný duet Gregoryho Darlinga s Julianem Lennonem New Dream. V Americe bude mít premiéru až příští rok, my vám ho ale nabízíme v našem vysílání už nyní. 

Své první sólové album Shell vydal Gregory Darling v roce 2005 a během desetiletky přidal ještě další dvě. Na letošní rok připravil nově natočený výběr písní ze svých tří alb pod názvem Songs From Under The Hat, které propaguje videoklip k písni Shell. 

Jeho alba sklízela příznivé kritiky v anglosaských zemích, velkou fanouškovskou základnu má v Itálii. Klavírní pop ve své nejlepší podobě sedmé dekády minulého století může evokovat Eltona Johna, Gregory Darling jde ale svou cestou. 

Koncerty prý mají jedinečnou atmosféru a propásnout ten olomoucký by byla velká škoda. Nenechte si ujít na závěr státního svátku sólové vystoupení Gregoryho Darlinga s otevřeným klavírním křídlem, který vás vezme v duchu jednoho ze svých hitů na jízdu života. 

Nové články v rubrice

Olomoucký kraj
  Srážky: přeháňky, Zlaté Hory
  Srážky: přeháňky, Ostružná
  Srážky: přeháňky, Dolní Újezd

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace