ISARA – keltská hudební tradice i přítomnost

ISARA - Kristýna Tejnická - Foto: Petra Ševců

ISARA - Kristýna TejnickáFoto: Petra Ševců

Výborně odehraný koncert se skvělou atmosférou zažili diváci v našem Velkém studiu, kdy byla mladoboleslavská skupina ISARA.

Skupina Isara (pojmenovaná podle keltského jména pro řeku Jizeru) vznikla v roce 2005 a téměř desetiletá úspěšná historie byla na výkonu kapely znát. 

Jejich výkon byl o to lepší, že aniž to diváci ve studiu tušili, že se jednalo o první vystoupení v této sestavě. Předností ISARY byly vícehlasé vokály, které podporovaly sólový zpěv. 

O svá sóla se podělili téměř všichni členové skupiny, když potlesk na otevřené scéně přijali výtečný flétnista Filip Šelemberk, ale i baskytarista Mirek Novák nebo Kristýna Tejnická. 

Více než hodinový koncert ISARY tvořila řada skotských, irských a anglických lidových písní a balad, včetně instrumentálních melodií, kterým se Isara věnuje s úctou a respektem k původním textům i tradičním aranžím, přesto se současným, moderním zvukem. 

Autor:  Sandy Nosek

Nové články v rubrice

Olomoucký kraj
  Od 19.10.2017 09:20 do 11:25; v ulici Olomoucká v obci Přerov; nehoda; probíhá vyšetřování nehody, nebezpečí; 2 havarovaná vozidla; 2 x OA bez zranění, únik provozních kapalin, Na místě je PČR a HZS.
  Od 19.10.2017 07:45 do 09:35; v ulici Pasteurova v obci Olomouc; všechny nehody byly odstraněny, nejsou hlášeny žádné další problémy; 2 x OA bez zranění a bez úniku provozních kapalin.
  Od 19.10.2017 08:05 do 09:35; na silnici 369 v obci Lipová-lázně okres Jeseník; všechny nehody byly odstraněny, nejsou hlášeny žádné další problémy; střet OA s chodcem se zraněním. Na místě ZZS, PČR. ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace