Hudba a literatura15. února  2016 v 09:42  

Koncertní středu rozezní akustické spojení tří kontinentů

Tony Ackerman - Foto: Petra Ševců

Tony AckermanFoto: Petra Ševců

Trio Kratochvíl - Ackerman - Zangi hraje už bezmála tři desítky let strhující akustickou hudbu, ve které se mísí česká, americká a indická krev spolu s nejrůznějšími hudebními styly.

Naprostá volnost bez hranic. Kdo by se nechtěl nechat unést? Šanci budete mít ve středu 24. února od 20 hodin ve Velkém studiu Českého rozhlasu Olomouc. 

Martin Kratochvíl se posadí za naše velké křídlo Petrof, kolik kytar s sebou přiveze Tony Ackerman si netroufám tvrdit, perkuse obstará Imran Musa Zangi. 

Ani pro jednoho z přítomných tenhle projekt není stěžejní, o to větší muzikantská radost je patrná z každého koncertu a nahrávky. Inspiraci můžete brát třeba z CD Cestou, které vyšlo před pěti lety. Skladby z něj budou i osou olomouckého koncertu. 

Před časem aplaudovalo naše zaplněné Velké studio Martinově skupině Jazz Q, hrající elektrický jazzrock a blues. Tentokrát dostane prostor opačný extrém, přesto věřím, že úspěch bude obdobný. 

Vstupné je 50,- Kč a pokud nebudete moct, koncert vysíláme živě na YouTube. 

Nové články v rubrice

Olomoucký kraj
  Srážky: přeháňky, D35-286,5
  Srážky: přeháňky, D35-267,1
  Od 18.10.2017 07:25 do 08:25; v ulici Svépomoc III v obci Přerov; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2 x OA bez zranění a úniku provozních kapalin.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace