Nenechte si ujít koncert jedinečného Adriana T. Bella

Adrian T. Bell v Českém rozhlase Olomouc - Foto: Petra Ševců

Adrian T. Bell v Českém rozhlase OlomoucFoto: Petra Ševců

Jeho sólové album patří mezi dobře utajené klenoty loňského roku. Přes dobré ohlasy kritiky a fanoušků domovských The Prostitutes zůstalo ležet ladem. Přitom potenciálních hitů a dobré muziky je na něm víc než dost. Přesvědčit vás o tom může další Koncertní středa Českého rozhlasu Olomouc.

Adrian T. Bell se narodil v Newcastlu, byl lodním důstojníkem u britského ministerstva obrany, studoval krajinnou architekturu a učarovala mu Praha. Zakotvil tu, má rodinu a díky výjimečnému hlasu začal zpívat se skupinou The Prostitutes. 

S kapelou natočil tři studiová alba (vlastně aktuálně čtyři), jedno lepší než druhé. Zvláště třetí Deaf to the Call, produkovaná věhlasným Youthem, dokázalo člověka pěkně usadit na pozadí. Skupinovou nahrávací pauzu využil Adrian k natočení sóla Different World. 

Název alba Adrian T. Bell vysvětluje jako odkaz na ne zase tak dávnou dobu, kdy vám otec střihnul jednu za ucho a matka poslala hrát ven, než připraví večeři. Kdy se muzika dělala srdcem a s plným nasazením, bez ohledu na komerční ohlas. 

Základem je tradiční britská rocková melodika a zpěvnost 60. až 80. let, mezi kořením můžete najít stopy country nebo amerického funku počátku 70. let, kdy Isaac Hayes stvořil geniální hudbu k filmovému Shaftovi. K tomu připočtěte lennonovskou náladu titulní písně a je hotovo. 

Hotovo v dobrém smyslu slova, album prostě drží pohromadě a když zní hlas hlavního protagonisty, není co řešit. Poslechněte si záznam koncertu a písničky z Different World. 

Nové články v rubrice

Olomoucký kraj
  Srážky: přeháňky, Zlaté Hory
  Srážky: přeháňky, Červenohorské sedlo
  silnice II/453 (ulice Rejvízská), Jeseník, okr. Jeseník, uzavřeno, stavební práce, Od 23.10.2017 09:00 Do 15.11.2017 23:59, Uzavírka sil II/453 ul Rejvízská pro všechny vozidla. Objížďka pro všechny ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace