Rendez-fou: Od folku po šanson

Jana Gregárková - Foto: Petra Ševců

Jana GregárkováFoto: Petra Ševců

Folkové trio Rendez-fou je pokračovatelem úspěšné folkové formace Honzíkova cesta, kterou možná znáte z festivalu Zahrada v Náměšti na Hané. Ve středu 11. listopadu je uvidíme i ve Velkém studiu Českého rozhlasu v Olomouci.

Pod zajímavým názvem, kterým je francouzský výraz užívaný v Bretani, a který se dá přeložit jako „setkání bláznů“ najdeme výtečné folkové trio, které přes minimální obsazení hraje bohatě aranžovanou a propracovanou hudbu, která udržuje neustále posluchače v pozornosti. 

Vznikli v roce 2013 a přes krátkou dobu existence si pro své kvality získali nejen spoustu fanoušků, ale i řadu cen na prestižních festivalech a přehlídkách (stupně vítězů na Portě 2014, Moravském vrabci 2015 či Mohelnickém dostavníku). 

Skupina doposud CD nevydala, ale s jejími písničkami se mohli posluchači, mimo jiné, setkat ve vysíláních folkových pořadů Českého rozhlasu Olomouc a Pardubice. 

RENDEZ-FOU jsou: Jan Fous – kytara, zpěv , David Vacula – cajón, Jana Gregárková – zpěv, flétna. 

Jedna z nejzajímavějších mladých folkových skupin u nás má posluchačům co nabídnout. Pusťte si záznam koncertu na YouTube kanále Českého rozhlasu. 

Autor:  Sandy Nosek

Nové články v rubrice

Olomoucký kraj
  Srážky: přeháňky, Červenohorské sedlo
  Srážky: přeháňky, D35-267,1
  Srážky: přeháňky, D35-272,3

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace