Zuby nehty vás stále dokáží svými písničkami rozcupovat na Kusy

Zuby nehty v Olomouci - Foto: Petra Ševců

Zuby nehty v OlomouciFoto: Petra Ševců

Tyhle holky (a jeden pán) jsou pořád úžasné. Je úplně jedno, že s muzikou začínaly před 35 lety, pořád jim při hraní září oči. Potvrdila to další Koncertní středa Českého rozhlasu Olomouc, na které Zuby nehty přehrály většinu posledního alba Kusy i starší pecky.

Kdysi začínaly jako Plyn, hvězdná léta prožily v 80. letech coby undergroundoví miláčci Dybbuk, tři dospělá alba vydaly v poslední dekádě minulého století už pod názvem Zuby nehty. Časem někde ztratily kytaru, ale to vůbec není na škodu. 

Nahrávací comeback přišel před dvěma lety, kdy vyšlo album Kusy. Rytmiku doplňuje v duchu stylu kapely téměř jako další rytmický nástroj piano, sóla hrají vlastně jen saxofony a flétna. Nad tím vším se vznáší hlasy všech čtyř současných členek. 

Stejná sestava se představila i na vystoupení u nás a vzhledem k dlouholeté absenci koncertu v Olomouci jsem u tak osobité kapely očekával mnohem více zaplněné Velké studio, ale nevadí. Od úvodní titulní písně novinky až po přídavkové Všechny cesty to byla jízda. 

Zuby nehty dokázaly, že nemusí hrát jen starší pecky, podstatná část posledního alba na koncertě vedle tradičních hitů minimálně obstála. Písně jsou stále nezaměnitelné, oslovující napříč generacemi a vůbec - pusťte si to alespoň ze záznamu. 

Nové články v rubrice

Olomoucký kraj
  Srážky: přeháňky, D35-293,2
  Srážky: přeháňky, D35-286,5
  D1, mezi km 296.5 a 306, ve směru Bohumín – PL, pomalu jedoucí vozidlo údržby, zpevněná krajnice (odstavný pruh) uzavřená, Od 21.10.2017 13:00 Do 21.10.2017 17:00, sekání trávy a údržba travních porostů, ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace