Hra na didgeridoo nebo koncert místní sopranistky okořenily Obecní veselici v Jezernici

Radek Schwarz zahrál na didgeridoo - Foto: Irena Svobodová

Radek Schwarz zahrál na didgeridooFoto: Irena Svobodová

Český rozhlas Olomouc začátkem srpna odstartoval svou tradiční soutěž Křížem krajem, ve které každý den jeden z vás může vyhrát několik litrů piva. Během této soutěže jezdíme za vámi do různých obcí Olomouckého kraje. Třetí týden jsme projížděli Přerovsko a každý den jsme rozdávali 16 půllitrů piva Holba. Celý týden jsme zakončili Obecní veselicí v Jezernici.

I tentokrát jsme ještě před začátkem Obecní veselice živě vysílali mezi 13. a 14. hodinou z Jezernice. Hosty ve vysílání byli farář Petr Utíkal, starostka obce Jezernice Pavla Jochcová, sopranistka Jana Šelle a předseda TJ Sokol Jezernice Milan Šelle. 

V sobotu 19. srpna jsme vás pozvali již na třetí Obecní veselici, kterou jsme pořádali společně s obcí Jezernice. Přestože během dopoledne pršelo, krátce po začátku veselice se počasí umoudřilo a vysvitlo na krátkou chvíli i sluníčko. Obecní veselice přilákala na tři stovky návštěvníků.  

Program veselice odstartovala svým vystoupením country skupiny Freďáci. Následovalo vystoupení Radka Schwarze, který zahrál na didgeridoo. Pak si na své přišli rockoví fanoušci při koncertu ZíZí Top – Czech Revival Band, kteří ve stylovém oblečení a s dlouhými vousy zpívali hity této texaské skupiny. 

Po nich následovalo vystoupení místní sopranistky Jany Šelle za klavírního doprovodu Richarda Mlynáře. V jejich podání jsme mohli slyšet písně Lásko a Řeka lásky od Marie Rottrové nebo písničky Osvobozeného divadla, jako Život je jen náhoda či Nebe na zemi. 

Obecní veselici v Jezernici zakončila skupina Atom-Rock ze Zábřehu, která hrála písně od Kabátů, Jiřího Schelingra, Olympiků a dalších českých zpěváků či skupin. Při jejich písních se opět zaplnil i taneční parket. 

Návštěvníci si mohli pochutnat na guláši z kančího masa, který připravili místní myslivci, na makrelách od Klubu rodičů a přátel školy, koláčích od Červeného kříže. Další občerstvení připravil catering z Malholtic a místní Sokol. 

Máme za sebou třetí týden soutěže Křížem krajem a třetí Obecní veselici. Teď se těšíme na setkání s vámi v následujícím týdnu na Jesenicku a Šumpersku a v sobotu v Rudě nad Moravou, kde vystoupí folková skupina Domino, skupiny ZíZí Top – Czech Revival Band a Atom-Rock. Občerstvení připraví Myslivecké sdružení Žďár Hostice. 

Autor:  Irena Svobodová

Nové články v rubrice

Olomoucký kraj
  Srážky: přeháňky, D35-286,5
  Od 21.10.2017 13:30 do 15:30; D46 - 35km na trase Vyškov - Olomouc; nehoda; 2 havarovaná vozidla; bez zranění
  Od 21.10.2017 13:35 do 14:35; D46 - 35km na trase Vyškov - Olomouc; nehoda; 2 havarovaná vozidla; překážka na vozovce, průjezd se zvýšenou opatrností; 2 x OA bez zranění.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace