Na Obecní veselici v Tištíně dorazilo navzdory chladnějšímu počasí přes 200 návštěvníků

Bavili se děti i dospělí - Foto: Irena Svobodová

Bavili se děti i dospělíFoto: Irena Svobodová

Začátkem srpna Český rozhlas Olomouc odstartoval svou tradiční soutěž Křížem krajem, ve které může každý den jeden z vás vyhrát několik litrů piva. V průběhu soutěže za vámi jezdíme do různých obcí Olomouckého kraje. V minulém týdnu jsme projížděli Prostějovsko a každý den jsme rozdávali 16 půllitrů piva Holba. Druhý soutěžní týden jsme zakončili Obecní veselicí v Tištíně.

V sobotu 12. srpna jsme vás pozvali již na druhou Obecní veselici, kterou jsme pořádali společně s městysem Tištín. Ještě před jejím zahájením jsme mezi 13. a 14. hodinou vysílali živě přímo z Tištína. Hosty ve vysílání byli bývalá kronikářka Marie Gazdová, starostka městyse Alena Wagnerová, učitelka tamní základní školy Michaela Slavíková a předseda Agrodružstva Tištín Josef Horák. 

I přes chladnější počasí se přišly pobavit a ochutnat pečené selátko z místního chovu více než dvě stovky návštěvníků. Obecní veselici opět odstartovala svým vystoupením folková skupina Domino z Olomoucka, která hrála převážně lidové písně a spirituály. Následoval koncert folkrockové skupiny Hope Astronaut s vlastními skladbami. Program zakončila kapela Atom-Rock ze Zábřehu. Při jejich písních se už pod rouškou tmy zaplnil i taneční parket. 

Čtěte také: Skvělá hudba, výstavy i jídlo přilákaly na Obecní veselici do Dlouhé Loučky stovky návštěvníků

Máme za sebou druhý týden soutěže Křížem krajem a druhou Obecní veslici. Teď se těšíme na setkání s vámi v následujícím týdnu na Přerovsku a v sobotu v Jezernici, kde vystoupí folková skupina Freďáci, dále skupiny ZíZí Top – Czech Revival Band a Atom-Rock. Také vás čeká vystoupení Jany Šelle za doprovodu Richarda Mlynáře nebo na hra na didgeridoo v podání Radka Swarze. 

Autor:  Irena Svobodová

Nové články v rubrice

Olomoucký kraj
  Srážky: přeháňky, D35-286,5
  Srážky: přeháňky, D35-293,2
  D46, mezi km 10.6 a 11.8, ve směru Olomouc, práce na silnici, levý jízdní pruh uzavřen, Od 23.10.2017 10:00 Do 01.11.2017 23:59, částečná uzavírka dálnice D46 v souvislosti s akcí „D46 – úprava SDP na ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace