Skvělá hudba, výstavy i jídlo přilákaly na Obecní veselici do Dlouhé Loučky stovky návštěvníků

Návštěvníci Obecní veselice strávili příjemnou sobotu ve společnosti Českého rozhlasu Olomouc - Foto: Irena Svobodová

Návštěvníci Obecní veselice strávili příjemnou sobotu ve společnosti Českého rozhlasu OlomoucFoto: Irena Svobodová

Český rozhlas Olomouc začátkem srpna odstartoval svou tradiční letní soutěž Křížem krajem o litry piva. Každý všední den za vámi jezdíme do různých obcí Olomouckého kraje. Minulý týden jsme projížděli Olomoucko a denně jsme rozdávali 16 půllitrů piva Holba. První část akce Křížem krajem jsme zakončili v sobotu 5. srpna Obecní veselicí v Dlouhé Loučce.

Zkraje odpoledne, ještě před zahájením Obecní veselice, jsme vysílali živě právě z Dlouhé Loučky. Hosty ve vysílání byli starosta obce Ladislav Koláček, starostka SDH Dlouhá Loučka Eva Hladišová, majitelka historických kočárků Lenka Křístková a Jaroslav Brachtl, který přispívá do místní kroniky. 

První letošní veselici jsme pořádali společně s obcí Dlouhá Loučka. Více než čtyři stovky návštěvníků si užili pěkné odpoledne ve stínu stromů v Zámeckém parku. Na své si přišly i děti, které se mohly projet na ponících nebo vyzkoušet kolotoče. 

Sobotní program odstartovala svým vystoupením folková kapela Domino z Olomoucka. Moravské lidové písničky doplnily spirituály a lyrické balady. Následovala folkrocková skupina Hope Astronaut, která má na repertoáru i vlastní skladby. 

Obecní veselici v Dlouhé Loučce zakončila skupina Atom-Rock ze Zábřehu, která hrála písně například od Kabátu, Jiřího Schelingera, Olympiku, Turba nebo Katapultu. 

Skvělé občerstvení připravili místní dobrovolní hasiči. Návštěvníci si mohli pochutnat na steaku z krkovice, uzeném bůčku, klobásách a dalších dobrotách. Nechybělo samozřejmě pivo nebo limonáda. Dobrovolní hasiči připravili také výstavu hasičské techniky. 

Součástí Obecní veselice byla výstava dětských historických kočárků, které přivezla paní Lenka Křístková. Celkem bylo k vidění 79 kočárků z let 1890 – 1989. 

Máme za sebou první týden soutěže Křížem krajem a první Obecní veslici. V nadcházejícím týdnu těšíme na setkání s vámi na Prostějovsku a v sobotu v Tištíně, kde opět vystoupí hudební skupiny Domino, Hope Astronaut a Atom-Rock. 

Autor:  Irena Svobodová

Nové články v rubrice

Olomoucký kraj
  Srážky: přeháňky, D35-293,2
  Srážky: přeháňky, D35-270,4
  Srážky: přeháňky, D1-241,5

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace