Naše akce6. května  2016 v 13:50  

Vyzkoušejte spojení pohybu a dobrého jídla s Českým rozhlasem Olomouc

Užijte si s námi Den v pohybu - Foto: Petra Ševců

Užijte si s námi Den v pohybuFoto: Petra Ševců

Na sobotu 14. května jsme pro vás od 10 - 16 hodin opět připravili jedinečný zážitek. Vyzkoušejte si různé sporty ve Smetanových sadech v Olomouci a můžete to spojit s kulinářským zážitkem na Garden Food Festivalu. Zasportujte si a dostanete zdarma vstupenku na festival.

Spojení pohybu a dobrého jídla a pití k sobě určitě patří. A toto spojení si můžete vyzkoušet právě v sobotu 14. května 2016 ve Smetanových sadech v Olomouci. Český rozhlas Olomouc již podruhé pořádá Den v pohybu. Můžete si zde vyzkoušet různé sportovní aktivity, například nording walking, hooping, flexi-bar, tai-chi, jízdu na koloběžkách čí outdoorové cvičební stroje. Nebo si půjčíte fitness náramek a projdete se po kardio stezce. Svůj výsledek si můžete zkonzultovat s odborníkem z Institutu aktivního životního stylu. 

Moderátorka Dita Vojnarová vyzkoušela jogu - Foto: Irena Svobodová

Moderátorka Dita Vojnarová vyzkoušela joguFoto: Irena Svobodová

Proč si vyzkoušet cvičení
 
 

Tady máte možnost si vyzkoušet různé sporty zdarma. Zjistíte, zda by vás tato cvičení bavila a chtěli byste se jin i nadále věnovat. Na jednom místě si vyzkoušíte hned několik zajímavých sportovních aktivit. A co vám mohou přinést? 

Redaktor Aleš Spurný na koloběžce - Foto: Irena Svobodová

Redaktor Aleš Spurný na koloběžceFoto: Irena Svobodová

Hooping je fantastické cvičení s obručí, které vám dodá energii a mnohem víc. Hooping je kardio-vaskulární cvičení, které zvyšuje průtok krve v celém těle. 

Flexi-bar je cvičení s vibrační tyčí, vynikající prevence proti bolesti zad, pracují hluboké svaly zádové, veškeré břišní svalstvo a svaly pánevního dna. Je vhodný pro všechny věkové skupiny a všechny stupně fyzické zdatnosti. Jeho účinků využívají k tréninku jak vrcholoví sportovci, tak rehabilitační pracovníci pro své pacienty, aby jim dopomohli k bezbolestnému životu. 

Tai-chi je starodávný styl bojového umění pocházející z Číny. Kromě svých bojových aspektů je známo svými unikátními zdravotními účinky, mající své kořeny v tradiční čínské medicíně. Pomalé a jemné pohyby, které se v tai-chi provádějí, vedou k uvolnění jak svalstva, tak i psychického napětí. 

Zora Ježková zkouši tai-chi - Foto: Irena Svobodová

Zora Ježková zkouši tai-chiFoto: Irena Svobodová

Nordic walking je intenzivní chůze s holemi v přírodě. A pokud je doplněná strečinkovou rozcvičkou a dostatečným přísunem tekutin působí blahodárně jak na psychiku člověka, odbourává stres, pomáhá regulovat hmotnost, zmírňuje průběh například nemocí srdečních, kloubů, vysokého krevního tlaku, astmatu. 

Svezte se na koloběžce a zažijte skutečný pocit svobody a volnosti! Jízda na koloběžce představuje jednoduchý pohyb vhodný pro všechny věkové kategorie od nejmenších a nejmladších až po největší a nejstarší. Bude pro vás připraven slalom a přejezdová lávka pro děti a dvacet koloběžek různého typu. Budete překvapeni, s jakou lehkostí se budete řítit krajinou! 

Outdoorové cvičící stroje znamenaní posilování bez velké námahy a pod širým nebem. Vyzkoušet můžete brusle – podpora koordinace, zdvíhací zařízení – posílení horních končetin, váha – posílení dolních končetin. 

Lekce Nordic Walking - Foto: Irena Svobodová

Lekce Nordic WalkingFoto: Irena Svobodová

Získejte vstupenku zdarma na Garden Food Festival 

Za každou vyzkoušenou aktivitu získáte razítko na kartičku Českého rozhlasu Olomouc. Tu si vyzvednete na jednotlivých stanovištích. A prvních padesát účastníků si kartičku s minimálně pěti razítky vymění za volnou vstupenku na Garden Food Festival, který se koná právě ve Smetanových sadech o víkendu 14. – 15. května 2016. Garden Food Festival je přehlídka skvělého jídla a pití. Návštěvníci se mohou těšit na dvacítku vybraných restaurací z Olomouckého kraje, zajímavé kuchyně z celé republiky i ze zahraničí, delikatesy jako jsou hmyzí speciality, lanýže či husí játra.
Další účastníci obdrží CD Hlásí se Olomouc, které mapuje historii vysílání Českého rozhlasu Olomouc. 

Jedinou překážkou může být počastí. V případě nepříznivého počasí se akce neuskuteční. 

Zažijte pohyb na čerstvém vzduchu a výbornou gastronomii s Českým rozhlasem Olomouc. 

Autor:  Irena Svobodová

Nové články v rubrice

Olomoucký kraj
  Od 18.10.2017 18:20 do 19:20; D35 - 294.5-294.9km na trase Lipník nad Bečvou - Olomouc; porouchané vozidlo, očekávejte zdržení
  silnice III/4377, Jezernice, okr. Přerov, uzavřeno, sportovní akce, Od 21.10.2017 11:55 Do 21.10.2017 12:15, Uzavírka provozu silnice III/4377 v Jezernici z důvodu konání cyklistického závodu "Jezernické ...
  silnice III/0555 (ulice 9. května), Přerov - ulice 9. května, Horní Moštěnice, okr. Přerov, uzavřeno, stavební práce, Od 21.10.2017 00:00 Do 22.10.2017 23:59, Úplná uzavírka krajské sil. III/0555 z důvodu ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace