Do rozhlasu mě přivedla zvědavost, přiznává Eva Ocisková

"Měli bychom předávat hodnotná témata," říká o rozhlasové práci Eva Ocisková - Foto: Eva Ocisková

"Měli bychom předávat hodnotná témata," říká o rozhlasové práci Eva OciskováFoto: Eva Ocisková

Původně myslela, že bude paní učitelka, vystudovala v Olomouci filozofickou fakultu. Na začátku osmdesátých let šla ale na konkurz do rozhlasu a uspěla. „Ani ve snu mě nenapadlo, že bych takovou profesi dělala, chtěla jsem učit na střední škole,“ říká Eva Ocisková.

Na stanici Vltava připravuje Telefonotéky, natáčí páteční večery, které se často týkají památek. „Dříve jsem uváděla koncerty, přímé přenosy Symfonického orchestru Českého rozhlasu během Pražského jara, dělala jsem rozhovory s mladými muzikanty v rámci Studia M a Akademie,“ doplňuje výčet svých činností Eva Ocisková.  

Své rozhlasové začátky ale prožila na Moravě. „Trochu na mě padá nostalgie, když se procházím po olomouckém rozhlase, kde jsem začínala,“ usmívá se. Zkusila si moderaci, hereckou práci, natáčení reportáží, naučila se stříhat: „Tenkrát na magnetofonu Studer, pás se slepoval lepicí páskou, byla to dobrá škola. Dodneška se nespoléhám na oči, ale vždycky na uši.“ 

Po pár letech dostala nabídku z Prahy, kterou přijala. „Nastoupila jsem do skvělé redakce plné fantastických lidí. Od začátku jsem tam byla jako doma. Začala jsem dělat magazín hudební mládeže a naplno jsem vstoupila do soutěže Concertino Praga,“ vzpomíná. 

Nápadů má Eva Ocisková spoustu, je vděčná, že má profesi, v rámci které cestuje a setkává se s tvůrčími lidmi. „Měli bychom si předávat dobré hodnotné zprávy a témata, neměli bychom mít pocit, že to lidi nezajímá,“ přeje si. 

Pořad: Větrník - Host ve studiu  |  Stanice: Olomouc
Čas vysílání: pondělí-úterý, čtvrtek-pátek 11:04  |  Délka pořadu: 56 minut  
 

Nové články v rubrice

Olomoucký kraj
  Srážky: přeháňky, Zlaté Hory
  Srážky: přeháňky, Ostružná
  Srážky: přeháňky, Dolní Újezd

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace