Hokejový útočník Marek Laš zvládl vysokou školu i výstup na Eiffelovku

Marek Laš - Foto: Petra Ševců

Marek LašFoto: Petra Ševců

Dvě branky a tři asistence zaznamenal v posledních dvou extraligových zápasech útočník Mory Marek Laš. Vyhoupl se díky tomu do čela produktivity svého týmu a přijal pozvání před mikrofon Českého rozhlasu Olomouc.

Hokejisté Olomouce se i díky jeho bodům vrátili do bojů o play-off, jenže přišla extraligová přestávka. "Je pravda, že jsme byli v laufu, z posledních čtyř zápasů jsme vytěžili deset bodů. Na druhou stranu řada hráčů má různá zranění, která potřebují doléčit," uvědomuje si Laš. 

V posledním zápase proti Plzni se publiku v Plecharéně poprvé představil Kanaďan Kevin Sundher. "Překvapilo mě, že nevyznává zámořský styl, nechodí soupeři do těla. Ale výborně bruslí a svým evropským pojetím možná lépe zapadne do naší hry," řekl na adresu nového spoluhráče Marek. 

Laš začínal s hokejem v Třebíči až v 7 letech. "Přestěhovali jsme se do města a k hokeji mě s bratrem přitáhl jeho kamarád. Těch sedm let asi je už hodně na hraně, ale znám dobré hokejisty, kteří začínali ještě později," nevidí problém útočník. 

Po vystudování gymnázia pokračoval dál studiem ekonomie v Plzni, které úspěšně zvládl, navíc naskočil i do extraligy. "Bylo tam dobré, ale bohužel podobně jako v reprezentační dvacítce mě přibrzdila zranění," mrzí zpětně Laše. 

Na webových stránkách klubu prozradil, že se bojí výšek. "Jako malý jsem prý vyšplhal vysoko po žebříku, tak možná je to z té doby," usmál se Marek. Při pobytu v Paříži si to uvědomil až po začátku výstupu na Eiffelovku, ale nevzdal to a panorama města viděl. 

Chtěli byste vědět, kde byl Marek Laš během své jediné absence během letošní extraligové sezóny? Nebo něco dalšího? Stačí pustit si záznam našeho rozhovoru. 

Pořad: Větrník - Host ve studiu  |  Stanice: Olomouc
Čas vysílání: pondělí-úterý, čtvrtek-pátek 11:04  |  Délka pořadu: 56 minut  
 

Nové články v rubrice

Olomoucký kraj
  D1, mezi km 243 a 247.5, ve směru Bohumín – PL, pomalu jedoucí vozidlo údržby, Od 25.04.2017 07:00 Do 25.04.2017 12:30, , údržba a opravy mostů, zdroj: ŘSD
  D1, mezi km 308.2 a 307.7, ve směru Praha, oprava vodorovného dopravního značení, zpevněná krajnice (odstavný pruh) uzavřená, Od 25.04.2017 07:00 Do 25.04.2017 18:00, Pozor!, Nástřik vodorovného dopravního ...
  Od 24.4.2017 21:10 do 25.4.2017 08:00; D46 - 15.3km na trase Olomouc - Vyškov; porouchané vozidlo, očekávejte zdržení; neprůjezdný pravý jízdní pruh; odstavený NA.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace