Hrát s Jiřinou Jiráskovou a Viktorem Preissem jsem se v začátcích strašně bála, říká Kateřina Brožová

Divadlo na Vinohradech: Soudce v nesnázích (Kateřina Brožová a Viktor Preiss) - Foto: Viktor Kronbauer

Divadlo na Vinohradech: Soudce v nesnázích (Kateřina Brožová a Viktor Preiss)Foto: Viktor Kronbauer

Hostovat na jedné z našich nejlepších divadelních scén mohla ještě během studií na DAMU. Byla to skvělá příležitost a ta nejlepší škola. A tím nejlepším vysvědčením určitě byla nabídka angažmá.

Kateřina Brožová miluje koně. Kdysi se nechala slyšet, že jejím snem je dojet na koni až do Mongolska. Dneska se tomu směje: „Koně bych měla, ale čas na takovou dalekou cestu ne. Bylo by to určitě krásné." 

Jako malá holka vážně uvažovala o práci veterinářky. Bydleli tenkrát s rodiči na vesnici, měla a stále má blízko ke zvířatům a přírodě. Zároveň ale chodila do dramatického kroužku, tančila, zpívala. Hodně potěšila svou maminku, bývalou baletku moskevského Velkého divadla, když si dala přihlášku na herectví. „Maminka je mým stálým a přísným kritikem,“ říká. 

Kateřina Brožová - Foto: Martin Maťha

Kateřina BrožováFoto: Martin Maťha

Za popularitu vděčí jedna z našich nejkrásnějších hereček seriálům. Především Životu na zámku a Pojišťovně štěstí. „To pro mě bylo hodně těžké období. Měla jsem tenkrát velmi vážnou autonehodu, navíc jsem se rozváděla. A scénáristé jako by všechno věděli, že se to stane, vůbec mi to v postavě Dagmar neulehčovali,“ vzpomíná. 

Dnes je Kateřina Brožová spojována především s televizí Barrandov. Hraje tu doktorku Kellerovou ve stejnojmenném seriálu a hlavně provází společenským magazínem Exkluziv. Brání se označení moderátorka, za tu se nepovažuje. „Zvu si do studia lidi, kterých si vážím a se kterými si chci povídat. Strašně mě to baví, splnila jsem si spoustu přání,“ dodává. 

Rok 2017 bude pracovně nabitý. Hodně divadla, muzikálů, koncertů, natáčení. A hlavně chvil s dcerou a partnerem. Rodina je pro Kateřinu Brožovou na prvním místě. 

Pořad: Větrník - Host ve studiu  |  Stanice: Olomouc
Čas vysílání: pondělí-úterý, čtvrtek-pátek 11:04  |  Délka pořadu: 56 minut  
 

Nové články v rubrice

Olomoucký kraj
  Srážky: déšť, Zlaté Hory
  Srážky: déšť, Dolní Újezd
  Srážky: přeháňky, Úsov

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace