Obránce Mory Jiří Ondrušek stál poprvé na bruslích až na prvním tréninku

Obránce HC Olomouc Jiří Ondrušek - Foto: Jiří Matějů

Obránce HC Olomouc Jiří OndrušekFoto: Jiří Matějů

Je oporou obrany HC Olomouc, až na výjimečná hostování oblékal výhradně dres Mory. Jednatřicetiletý hokejista Jiří Ondrušek se nebál usednout před mikrofon ČRo Olomouc ani po ostudném debaklu v Plzni.

Dostat v extralize desítku se stává jen výjimečně a Hanáci ji schytali hned ve třetím zápase nového ročníku. „Těžko k tomu něco říct. Tam bylo prostě špatně úplně všechno. Nezbývá, než to hodit za hlavu, zapomenout a snažit se to napravit v dalším zápase,“ říká obránce. 

Hokej si vybral sám v sedmi letech, aniž by do té doby stál na bruslích. „Do školy přišel náborář, tak jsem doma oznámil, že budu hrát hokej. Rodiče půjčili brusle od sousedů a řekli dobře,“ usmívá se dnes nad svými hokejovými začátky. 

Byl dobrý už v mládí, takže ho trenéři posouvali k o rok starším klukům. „Znamenalo to, že jsem vlastně neustále musel někoho dohánět, bojovat o své místo v sestavě, což se mi později vrátilo v juniorech i mužích,“ uvědomuje si Ondrušek. 

Jaké jídlo doporučovali trenéři Jiřímu Ondrůškovi v mládežnických kategoriích, aby přibral, proč se z něj nestal člen oštěpařské skupiny Jana Železného, čím chce být jeho čtyřletý syn a mnohem více se dovíte z našeho povídání.  

Pořad: Větrník - Host ve studiu  |  Stanice: Olomouc
Čas vysílání: pondělí-úterý, čtvrtek-pátek 11:04  |  Délka pořadu: 56 minut  
 

Nové články v rubrice

Olomoucký kraj
  Srážky: přeháňky, D35-286,5
  Srážky: přeháňky, D35-293,2
  Srážky: přeháňky, D1-241,5

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace