Policejní ředitel Tomáš Landsfeld: Nebojme se spolu víc komunikovat!

Nový ředitel Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje Tomáš Landsfeld - Foto: Aleš  Spurný

Nový ředitel Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje Tomáš LandsfeldFoto: Aleš Spurný

Na sklonku roku nastoupil plukovník Tomáš Landsfeld do čela Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje. Nebude to mít lehké.

Čeká ho mimo jiné i práce na reputaci zdejší policie. Stěžejním úkolem je teď podle něj především komunikace a každodenní dobrá práce všech jeho kolegů. 

Pitaval, Bodie a Vacátko 

„Jsem asi z těch policistů, kteří to zkrátka mají v krvi – potřeba bránit bezpečí je pro mě přirozená, důležitá, zásadní,“ vysvětluje nový krajský policejní ředitel. 

„Dnes už se z důvodu duševního zdraví třeba moc nedívám na kriminální seriály. Zásadní kusy jako Profesionálové, Malý pitaval z velkého města anebo Hříšní lidé mě ale neminuly, stejně jako dětské hry na četníky a zloděje,“ vzpomíná v našem vysílání Tomáš Landsfeld. 

„Navíc jsem svého času v Ostravě znal jistého skutečného pana radu Vacátka, ne nepodobného herci Jaroslavu Marvanovi,“ dodává. 

Nový ředitel Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje Tomáš Landsfeld - Foto: Aleš  Spurný

Nový ředitel Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje Tomáš LandsfeldFoto: Aleš Spurný

Místo činu 

Jako zkušený kriminalista pravda už dnešní nadprodukci detektivek raději ignoruje; je poněkud rozpačitý, pokud slyší od občanů – diváků, jak to těm televizním detektivům jde mnohem rychleji od ruky. 

V našem malém rozhlasově – televizním detektivním minikvízu v pořadu Host ve studiu ale pan policejní ředitel přesto uspěl velmi dobře. 

„Reálná práce skutečného kriminalisty v terénu, na místě činu je ovšem především tou příslovečnou prací mravenčí, zdlouhavou a hodně se spoléhá na spolupráci s kolegy techniky, pyrotechniky, laboranty,“ upřesňuje. 

Profesionálové 

„Ano, pověst policie zrovna v olomouckém regionu nedávno významně utrpěla. Jak jsem ale zatím poznal své kolegy, jsem stále víc přesvědčen, že v nedávné olomoucké kauze Vidkun šlo opravdu o selhání jedinců, jednotlivců,“ říká Landsfeld a dodává, že právě teď je úplně nejdůležitější, aby doslova každý policista v ulicích sám za sebe a tím i za celý sbor pracoval a vystupoval tak, aby se jejich profesionální pověst napravila. Každodenní pomocí, komunikací, ochotou, vstřícností, kvalitní policejní prací. 

„Mojí naprosto klíčovou prioritou vždycky bylo, je a bude komunikovat, trpělivě vysvětlovat, naslouchat, spolupracovat. A pochopitelně co nejúčinněji pomáhat těm, kdo to potřebují, těm, kdo nás jako policisty zavolají. Chci pracovat na tom, aby se občan necítil, že zůstává bez pomoci. Pocit rezignace a odevzdání a slova občanů jako ‘Oni stejně nepřijedou a nic s tím neudělají’ jsou cestou špatným směrem,“ prohlašuje krajský policejní ředitel Landsfeld a vzkazuje: „Oslovujte nás, volejte nás, hlaste důležité případy a mluvme spolu.“ 

Autor:  Bořek Volný

Nové články v rubrice

Olomoucký kraj
  Srážky: přeháňky, D35-293,2
  Srážky: přeháňky, Zábřeh
  D1, mezi km 310.2 a 310.9, ve směru Bohumín – PL, práce na silnici, zpevněná krajnice uzavřena, Od 21.10.2017 07:00 Do 21.10.2017 18:00, údržba a opravy vozovek AB, zdroj: ŘSD

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace