Vaše Spectabilis? - Spíš Peter!

transoceánská plavba na Oosterschelde - Foto: archiv Petera Travela

transoceánská plavba na OosterscheldeFoto: archiv Petera Travela

Můžete ho titulovat pane děkane, pane inženýre, pane docente, zakrátko už ovšem pane vysokoškolský profesore. Peter Tavel si ale především zaslouží titul Pozoruhodná osobnost a pohodový společník.

Letos na jaře byl zvolen akademiky, následně pak podstoupil proces schvalování patřičnými institucemi včetně Vatikánu. Od 14. září 2014 oficiálně stanul v čele Cyrilometodějské teologické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci; a týden před tím oslavil osmačtyřicáté narozeniny. 

Původem Slovák z Trebišova, řadu let ale působící i v dominikánském klášteře v rakouském Retzu. 

V životě šel ovšem cestami rozličnými: Místo původně zamýšlené dráhy inženýra stavaře si našel cestu mezi bratry dominikány a posléze zase do odborných sfér věd humanitních, k psychologii a teologii. 

 

Peter Tavel je novým děkanem olomoucké teologické fakulty. Ale je také vystudovaným stavebním inženýrem, psychologem a psychoterapeutem, řeholníkem v rakouském klášteře a dokonce i mořeplavcem.

Vložit na svůj web

Nejen v rámci letošního 25. výročí Listopadu 89 je ovšem možno otevřít třeba i kapitolu Vzpomínky na rok 1989 očima tehdejšího vojáka prezenční služby u tankistů v Pošumaví... 

Současný děkan olomoucké teologie ale má co říci i k tématům jako je hospicová péče, psychologické problémy seniorů, na vlastní kůži dokonce studoval také pocity lidí hospitalizovaných v psychiatrické léčebně. Dobrovolně podstoupil sebezkušenostní pobyt v kroměřížském ústavu... 

Peter Tavel (aktivní sportovec, ale zároveň majitel silné dispozice k mořské nemoci) je také jedním z výzkumníků, kteří před časem pozorovali chování pasažérů transoceánské plavby plachetnicí Oosterschelde, o které jsme v Českém rozhlasu Olomouc hodně vysílali. 

Autor:  Bořek Volný
Pořad: Větrník - Host ve studiu  |  Stanice: Olomouc
Čas vysílání: pondělí-úterý, čtvrtek-pátek 11:04  |  Délka pořadu: 56 minut  
 

Nové články v rubrice

Olomoucký kraj
  Srážky: sněžení, Červenohorské sedlo
  Od 18.11.2017 14:25 do 16:30; na silnici 150 v obci Vícov okres Prostějov; nehoda; 2 havarovaná vozidla; probíhá vyšetřování nehody; 2 x OA bez zranění. Na místě PČR.
  Od 18.11.2017 14:20 do 15:25; D35 - 295km na trase Olomouc - Lipník nad Bečvou; vozidlo v protisměru; jede ve směru na Ostravu v protisměru

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace