Nepřehlédněte22. listopadu  2017 v 15:00  

Běhají sami, a přesto závodí. Olomoučtí běžci poměřují síly ve virtuálním závodu

Účastnice závodu Daniela Prokopová (vlevo), její kamarádka Barbora Šťastná a organizátor akce Jakub Vondrášek - Foto: Blanka Mazalová

Účastnice závodu Daniela Prokopová (vlevo), její kamarádka Barbora Šťastná a organizátor akce Jakub VondrášekFoto: Blanka Mazalová

V olomouckých Smetanových sadech můžete až do konce listopadu potkávat virtuální závodníky. Při běhu sice chtějí poměřit síly s ostatními, nedaří se jim ale najít společný termín. Anebo nemají rádi strkanice na startu běžeckých soutěží. Akci organizují studenti Univerzity Palackého, zapojit se může každý.

Autor:  bam
Nepřehlédněte20. listopadu  2017 v 10:30  

V Týnu nad Bečvou otevírají nové diskgolfové hřiště

Diskgolfové hřiště v Týnu nad Bečvou - Foto: Lenka Kratochvílová

Diskgolfové hřiště v Týnu nad BečvouFoto: Lenka Kratochvílová

Týn nad Bečvou se dočkal prvního obecního sportoviště. Je jím nové diskgolfového hřiště. Jeho vybudování přišlo obec na necelých 200 tisíc korun. Využívat ho můžou nejen cyklisté, kteří projíždějí kolem po místní cyklostezce, ale těší se na něj už i děti z místní školy a školky.

Autor:  Lenka Kratochvílová
Nepřehlédněte15. listopadu  2017 v 12:00  

O Ježíškova vnoučata je zájem i na Přerovsku

Ježíškova vnoučata plní přání osamělým seniorům - Foto: Tammy Cuff

Ježíškova vnoučata plní přání osamělým seniorůmFoto: Tammy Cuff

Předvánoční projekt Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata má za sebou ostrý start a přání seniorů mizí skutečně rychle. Stále se mohou zapojit další domovy pro seniory po celém Česku. Nově se chtějí přihlásit také senioři z Radkovy Lhoty na Přerovsku, kde se o projektu dozvěděli díky naší reportérce. Stačí pár minut a Ježíškova vnoučata budou moci plnit přání i tam.

Autor:  Lenka Kratochvílová
Nepřehlédněte14. listopadu  2017 v 16:28  

Profesionální hasiči z Konice se po letech stěhují do nového

Nová hasičská stanice v Konici - Foto: Alena Hesová

Nová hasičská stanice v KoniciFoto: Alena Hesová

Po 13 měsících od poklepání na základní kámen se profesionální hasiči z Konice dočkali nové stanice. Vyrostla na zelené louce a 48 milionů korun na její stavbu šlo ze státního rozpočtu. Kromě prostorné trojgaráže a moderního zázemí mají koničtí hasiči v areálu i heliport nebo sportovní hřiště. Naplno začnou hasiči v nové stanici sloužit na začátku prosince.

Nová hasičská stanice v Konici - Foto: Alena Hesová

Autor:  Alena Hesová
Nepřehlédněte12. listopadu  2017 v 15:00  

Na přerovském náměstí natáčel slovenský režisér Juraj Jakubisko

Juraj Jakubisko natáčel v Přerově - Foto: Šárka Ševčíková

Juraj Jakubisko natáčel v PřerověFoto: Šárka Ševčíková

Desítky let bylo Horní náměstí v Přerově plné architektonických prvků socialistického realismu. Teď po náročných opravách jeho historické kouzlo oslovilo slavného slovenského režiséra Juraje Jakubiska. A to dokonce tak, že se rozhodl tady natočit část pokračování své nejznámější pohádky Perinbaba. Příležitost zahrát si v ní využily i desítky Přerovanů.

V kostymérně - Foto: Lenka Kratochvílová

Autor:  Lenka Kratochvílová
Nepřehlédněte11. listopadu  2017 v 11:11  

Svoboda je velmi křehká. I to připomíná sbírka vlčích máků

Vlčí máky - symbol válečných veteránů - Foto: Petra Ševců

Vlčí máky - symbol válečných veteránůFoto: Petra Ševců

Dnes, 11. listopadu, si připomínáme Den válečných veteránů a i dnes ještě probíhá sbírka, jejímž symbolem je květ vlčího máku. Ten, vetknutý do klopy, vyjadřuje úctu a vzpomínku na bývalé vojáky a bojovníky za naši svobodu. Společnost Post Bellum, která mapuje a zaznamenává příběhy a vzpomínky pamětníků, se totiž už potřetí připojuje sbírkou právě k tradici Dne válečných veteránů. V České republice žije ještě asi 600 bývalých vojáků a odbojářů z období 2. světové války, jejichž jedinečné osudy zůstávají skryty. A právě díky sbírce s vlčími máky bude moci společnost Post Bellum zdokumentovat jejich další vyprávění, říká ředitel olomoucké pobočky Post Bellum a Paměť národa, Petr Zavadil.

Autor:  Petra Ševců
Nepřehlédněte10. listopadu  2017 v 11:57  

Historické varhany v Mořicích rozežírá červotoč. Obec je chce zachránit

Varhany v Mořicích pocházejí z 18. století - Foto: Barbora Taševská

Varhany v Mořicích pocházejí z 18. stoletíFoto: Barbora Taševská

Téměř 300 let staré varhany v kostele sv. Martina v Mořicích na Prostějovsku napadl červotoč. Nástroj je ve špatném stavu a obec se rozhodla ho zachránit. Stejně jako další dřevěné vybavení kostela. Mořičtí proto mezi sebou vybírají peníze na opravy. Prvním krokem je benefiční koncert vážné hudby, při kterém alespoň na chvíli poškozené varhany zazní.

Varhany napadl červotoč - Foto: Barbora Taševská

Autor:  Barbora Taševská
Nepřehlédněte9. listopadu  2017 v 12:00  

Moravská filharmonie uvede premiéru fagotového koncertu Jana Vičara

Fagotista Jan Hudeček - Foto: Blanka Mazalová

Fagotista Jan HudečekFoto: Blanka Mazalová

Moravská filharmonie dnes uvede ve světové premiéře dílo olomouckého skladatele Jana Vičara. Jedná se o Koncert pro fagot a orchestr s názvem Petrovy kameny. Vičarův koncert je fantazií, jaké by to bylo, kdyby se do kamenů otiskly lidské vášně, strasti i radosti, a pro dokreslení autor používá fagot i v netradičních polohách. Sólistou večera je Jan Hudeček, Vičarův student na AMU a laureát mezinárodní interpretační soutěže Pražské jaro z roku 2014.

Autor:  bam
Nepřehlédněte7. listopadu  2017 v 09:30  

Olomouc bude mít první hřiště pro hendikepované děti

Tady vyroste první integrované hřiště v Olomouci - Foto: Blanka Mazalová

Tady vyroste první integrované hřiště v OlomouciFoto: Blanka Mazalová

Hendikepované děti v Olomouci budou mít své první speciální hřiště. Podobné v Česku zatím najdete jen v Hlučíně na Ostravsku. To olomoucké ještě letos město postaví v areálu centra Jitro. Dveře otevřené tu budou mít i děti z okolních škol a školek. Jak se zatím pustý betonový plácek promění v ráj dětí, uslyšíte v naší reportáži.

Autor:  bam
Nepřehlédněte5. listopadu  2017 v 16:50  

Středověký Helfštýn opravují dělníci středověkými metodami

Hrad Helfštýn - Foto: Lenka Kratochvílová

Hrad HelfštýnFoto: Lenka Kratochvílová

Lešení pokrylo hradby středověkého hradu Helfštýna na Přerovsku. Dělníci tam totiž naplno po ukončení návštěvní sezóny začínají s opravou čtvrtého palácového nádvoří. To je už řadu let ve velmi špatném stavu. Správa hradu sem návštěvníkům dokonce zakázala vstup. Hrozilo, že by je mohlo zranit odpadající zdivo. Dělníci palác přikryjí skleněnou střechou. Práce mají trvat dva roky. Protože úzkými branami Helfštýna žádná velká technika neprojede, museli dělníci elektrické výtahy nebo domíchávače malty vyměnit za obyčejná kolečka, krompáče a lopaty.

Autor:  Lenka Kratochvílová
    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  12
Další  |  Poslední

Olomoucký kraj
  Srážky: přeháňky, D35-293,2
  D1, mezi km 320 a 297, ve směru Praha, pomalu jedoucí vozidlo údržby, zpevněná krajnice (odstavný pruh) uzavřená, Od 23.11.2017 07:00 Do 23.11.2017 16:00, , úklid odpadků a čištění vozovek, zdroj: ŘSD
  silnice III/31537 (Havlíčkova), v katastru obce Zábřeh, okr. Šumperk, práce na inženýrských sítích, zúžená vozovka na jeden jízdní pruh, Od 24.11.2017 10:00 Do 24.11.2017 23:59, Částečné omezení provozu ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace