Větrník - Host ve studiu

Čas vysílání: pondělí-úterý, čtvrtek-pátek 11:04  |  Délka pořadu: 56 minut  
 
Mikrofony - Foto: Miroslav Kobza

MikrofonyFoto: Miroslav Kobza

Hodinová talk show, do které si zveme výjimečné osobnosti ze všech oblastí života.

Kolem nás žije spousta lidí, kteří mají druhým co říci a nemusí to být jen slavné osobnosti. Zveme si před mikrofon samozřejmě také je, ale rádi objevujeme i méně neznámé či úplně neznámé lidi, kteří se zabývají věcmi, o kterých třeba nemáme ani tušení.  

Rádi hledáme v našem kraji pamětníky, řemeslníky, sportovce, umělce, lékaře, prostě lidi, kteří žijí svůj život na plno a rádi se o své zkušenosti podělí s ostatními. Často přijdou za námi přímo do studia a vy se jich pak můžete sami ptát na to, co vás zajímá. 

Historie:
Pořad vysíláme v různých podobách už od roku 1995 a za tu dobu se v něm vystřídala řada moderátorů a redaktorů Českého rozhlasu Olomouc a v neposlední řadě i stovky zajímavých osobností. K těm nejvýznamnějším patří spisovatelé Michal Viewegh, Pavel Kohout nebo Mariusz Szczygiel, olympijští vítězové Štěpánka Hilgertová, Jan Železný, Roman Šebrle i další sportovci jako třeba Petra Kvitová, Tomáš Berdych nebo Jakub Janda. Přivítali jsme ale i významné vědce, prof. Václava Pačese, filozofa Erazima Koháka, historika Milana Ticháka nebo prof. Jana Andrése. Z velké škály uměleckých osobností před naším mikrofonem jmenujme herce Marka Ebena, režiséra Václava Marhoula, kapely Tatabojs, Mňága a Žďorp, zpěváka Kamila Střihavku a nechyběl ani Karel Gott. Z regionálních osobností jmenujme například horolezkyni Dinu Štěrbovou, malíře Libora Vojkůvku, světícího biskupa Josefa Hrdličku nebo zpěváka Karla Plíhala. 

Připravují: Dita Vojnarová, Zora Ježková, Šárka Chovancová, Jiří Matějů, Alena Vykydalová, Bořek Volný, Aleš Spurný, Jana Zemková, Petra Ševců

Odvysílané pořady si můžete poslechnout v iRadiu.  

Své dotazy, náměty, připomínky a tipy posílejte na adresu: dita.vojnarova@rozhlas.cz 

Pořad: Větrník - Host ve studiu  |  Stanice: Olomouc
Čas vysílání: pondělí-úterý, čtvrtek-pátek 11:04  |  Délka pořadu: 56 minut  
 
Olomoucký kraj
  Srážky: přeháňky, Dolní Újezd
  Srážky: sněžení, Červenohorské sedlo
  Srážky: přeháňky, D35-288.2

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace