Kraj na dlani

Čas vysílání: středa 10:04  |  Délka pořadu: 56 minut  
 
Rozhlédněte se s námi do kraje - Foto: Miroslav Kobza

Rozhlédněte se s námi do krajeFoto: Miroslav Kobza

Magazín, ve kterém zjistíte, jak se žije lidem v našem kraji, co je baví, zajímá a trápí.

Do středečního magazínu si zveme vás – naše posluchače, kteří žijí na venkově nebo ve městě a dělají něco pro své okolí. Představte si, že jsou mezi vámi takoví, kteří se rozhodnou zasadit les, aby si i vaše děti měli kde hrát. Nebo jsou dobrovolnými hasiči, kteří jsou připraveni kdykoliv pomáhat a nemusí to být požární zásah. 

Každá obec má svého starostu a někteří z nich ví, že starostování je hlavně pro lidi a když se táhne za jeden provaz, bydlení na venkově není nic podřadného a naopak je skvělé, že se všichni znají a můžou si pomáhat. Kraj na dlani tak doplňuje sérii našich pravidelných dopoledních poradníků, protože doufáme, že rozhovory s lidmi, kteří něco dokázali a nemají potřebu být slavní, může být i pro vás návodem, jak na to, aby se i u vás doma žilo dobře. 

Připravuje: Miroslav Kobza, Aleš Spurný, Dita Vojnarová 

Historie:
Český rozhlas Olomouc začal Kraj na dlani vysílat už v roce 2005. Z počátku neměl ucelenou podobu. Ta současná se zrodila až o tři roky později. V Olomouckém kraji najdete zhruba 400 obcí. Každá má svou historii, každá má své památky, každá má své problémy. Zkrátka - každá je jedinečná a má co nabídnout. Venkov ukrývá celou řadu zajímavostí, na které lidé dávno zapomněli a nebo o nich nikdy neslyšeli. Úkolem našich redaktorů je na ně poukázat. Jak se žije v obcích našeho kraje, jak se mění venkov v dnešní dynamické době ? Odpověď uslyšíte v Kraji na dlani. 

Odvysílané pořady si můžete poslechnout v iRadiu.  

Své dotazy, náměty, připomínky a tipy posílejte na adresu: kamila.ivanova@rozhlas.cz 

Pořad: Kraj na dlani  |  Stanice: Olomouc
Čas vysílání: středa 10:04  |  Délka pořadu: 56 minut  
 
Olomoucký kraj
  Srážky: přeháňky, Červenohorské sedlo
  Srážky: déšť, Ostružná
  Od 22.10.2017 19:00 do 24.10.2017 06:00; D11 - 48.5km na trase Hradec Králové - Praha; D/11; Pozor! Nadměrný náklad; očekávejte dlouhé zdržení; OSTRAVA - MĚLNÍK V době od 19.00 hod. dne 22.10.2017 ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace