Na koncertě

Markéta Irglová na Koncertní středě Českého rozhlasu Olomouc - Foto: Petra Ševců

Markéta Irglová na Koncertní středě Českého rozhlasu OlomoucFoto: Petra Ševců

Každý rok pro vás nahráváme desítky koncertů nejrůznějších žánrů, a tak vás na závěr týdne zveme na jeden z nich. Užijte si nedělní podvečerní půlhodinku s Českým rozhlasem Olomouc na koncertě!

Nemáte, ať už z jakéhokoli důvodu, možnost účastnit se koncertů populární, country, folkové, rockové či jazzové hudby? Český rozhlas Olomouc ročně pořádá desítky koncertů, nahrává na nejrůznějších festivalech a rozšiřuje o ně i svou programovou nabídku. 

Každou neděli vpodvečer nabídneme půlhodinku z jednoho vystoupení. Portfolio je velmi široké, v archivu máme už mnohaletou zásobu Koncertních střed přímo z našeho studia, kde vám nabízíme interprety jak z oblasti folku a country, tak rocku a popu, nechybí ani jazz. 

Český rozhlas Olomouc jezdí už mnoho let natáčet hudební přehlídky a festivaly, kde jsme zachytili vystoupení dnes už třeba neexistujících kapel, interpretů na vzestupu ke slávě či hvězdy, které patří ke stálicím domácí scény. 

Těšit se tak můžete na koncerty z prestižního festivalu Blues Alive, který v roce 2017 vstupuje do třetí dekády ročníků. Právem se řadí mezi největší tohoto druhu ve střední Evropě, v anketě polského časopisu Twoj Blues již dvakrát vyhrál kategorii Světová událost roku. Se značným odstupem za ním skončily takové akce, jako jsou festivaly v Chicagu či Memphisu. 

Český rozhlas Olomouc pravidelně natáčí celý Blues Alive a to již od druhého ročníku. Krom pravidelného vysílání záznamů z festivalu v páteční podvečerní bluesové půlhodince také připravujeme výběrové CD z každého ročníku. 

Nahráváme rovněž Banjo Jamboree, což je první bluegrassový festival v Evropě, který má za sebou již 35 let své existence. Vystřídali se zde nejen desítky českých a slovenských bluegrassových kapel, ale také světové hvězdy tohoto žánru. Od roku 2013 je Český rozhlas Olomouc festivalovým partnerem. 

Snad nejstarší festival folkové a country muziky u nás je Porta. V roce 2017 oslaví 50. let svého trvání a snad ani neexistuje kapela, která by se soutěžního klání o postup na Portu nezúčastnila. V roce 2009 natrvalo zakotvila v lesním divadle v Řevnicích u Prahy a v roce 2014 jsme obdrželi nabídku k výhradnímu natáčení celého festivalu. 

Pravidelně také nahráváme Mohelnický dostavník, a tak je jasné, že nabídka strávit nedělní podvečer s Českým rozhlasem na koncertě je dostatečně lákavá pro ctitele nejrůznějších hudebních žánrů. 

Připravuje: Jiří Matějů, Sandy Nosek, Antonín Schindler 

Olomoucký kraj
  Srážky: přeháňky, D35-286,5
  D46, mezi km 13.3 a 18.8, ve směru Olomouc, pomalu jedoucí vozidlo údržby, levý jízdní pruh uzavřen, Od 19.10.2017 12:00 Do 19.10.2017 16:00, údržba vodorovného značení a dopravních knoflíků, zdroj: ...
  D46, mezi km 13.3 a 18.8, ve směru Olomouc, oprava vodorovného dopravního značení vozovky, pravý jízdní pruh uzavřen, pomalu jedoucí vozidlo údržby, pravý jízdní pruh uzavřen, Od 19.10.2017 08:00 Do 19.10.2017 ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace