Z Přerova mizí stará dětská hřiště. Nejsou atraktivní a nesplňují normy

Rušené hřiště v Přerově - Foto: Lenka Chalupová

Rušené hřiště v PřerověFoto: Lenka Chalupová

Z přerovských sídlišť mizí zrezivělé kolotoče, průlezky a houpačky. Město likviduje tři desítky dětských hřišť.

Zastaralá dětská hřiště, která na sídlištích postavili v sedmdesátých a osmdesátých letech, nejsou pro dnešní generaci dětí už dávno atraktivní. 

Navíc nesplňují současné normy. Některá z nich radnice na jaře obnoví, některé nechá zatravnit a osázet stromy. 

Jako poslední se likviduje dětské hřiště ukryté mezi domy na ulici Kozlovská. Z místa zmizí zrezivělé průlezky, kolotoč a skluzavka. A taky oplocení. 

 

Z přerovských sídlišť mizí zrezivělé kolotoče, průlezky a houpačky. zjišťovala Jana Zemková

Vložit na svůj web

„Jedná se o sportovní hřiště, které bylo původně určeno k míčovým hrám. Celá tato plocha bude na jaře osetá travním osivem, bude zvelebená, provede se výsadba. Dětské hřiště bude obohaceno o nové herní prvky,“ vysvětluje Hedvika Hubáčková z přerovského magistrátu. 

Rušené hřiště v Přerově - Foto: Lenka Chalupová

Rušené hřiště v PřerověFoto: Lenka Chalupová

Ve městě a jeho místních částech jste kdysi mohli napočítat sto dvacet dětských hřišť. Dnes už o tři desítky méně. Tam, kde je lidé využívali nejvíce, se na jaře objeví nové herní prvky. 

Například u přírodního koupaliště Laguna to bude dřevěná soustava ve tvaru lodi. „Toto dětské hřiště už tam bylo. Životnost dřeva ale není až tak vysoká, takže nastane jeho obnova. Bude tam multifunkční herní prvek v podobě lodi,“ říká Hubáčková. 

Hojně navštěvovanou rekreační oblast už vloni s městem propojily nový most a cyklostezka. 

Autor:  Jana Zemková  (zem), Hana Owsianková

Nové články v rubrice

Olomoucký kraj
  místní komunikace, v katastru obce Zábřeh, okr. Šumperk, uzavřeno, Od 09.09.2017 09:00 Do 09.09.2017 13:00, Úplná uzavírka místní komunikace v obci Pivonín, od křižovatky u domu č. p. 9 ke kapli, po uzavřeném ...
  místní komunikace, v katastru obce Mohelnice, okr. Šumperk, práce na silnici, zúžené jízdní pruhy, Od 21.08.2017 00:00 Do 15.09.2017 23:59, částečnou uzavírku místní komunikace – ulice Za Humny v úseku ...
  silnice III/36635, silnice III/44927, Služín - Stařechovice, Služín, okr. Prostějov, uzavřeno, práce na inženýrských sítích, Od 01.06.2017 09:00 Do 30.11.2017 23:59, Úplná uzavírka silnic III/3635 a III/44927 ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace