Nový vchod, vzduchotechnika i šatny. Olomoucký bazén je po rekonstrukci znovu otevřený

Olomoucký plavecký stadion je po rekonstrukci - Foto: Alena Hesová

Olomoucký plavecký stadion je po rekonstrukciFoto: Alena Hesová

Po 3 měsících se lidem znovu otevírá plavecký stadion v Olomouci. V červnu tam dělníci začali budovat nový vchod, upravovat šatny a měnit vzduchotechniku. Projekt za 11 milionů korun je v tuto chvíli dokončený. Teď je na řadě stavba nové tobogánové věže a výhledově i výměna nádrže krytého bazénu.

„Prostory jsou sice stejně veliké, ale jsou pěknější a působí na nás velice příjemně. Trochu se posunul vstupní prostor, kde předáváme děti trenérům. V tomto je to lepší,“ myslí si učitelka Kateřina Kvapilová, která vede žáky druhé třídy na lekci plavání.  

 

Opravy interiéru plaveckého stadionu v Olomouci jsou u konce. Po třech měsících se znovu otevřel veřejnosti

Vložit na svůj web

Všímají si novinek - modernějších dveří do vnitřního areálu a úprav v šatnách. Poslední opozdilci běží s botami v ruce z nové přezouvací zóny. 

Během pár dní budou ve větším bezpečí i věci plavců ve skříňkách. „Připravujeme kamerový systém, aby pokryl i prostory šaten, ale zároveň jsme připravili i převlékací kabiny pro ty, kterým by to bylo nepříjemné,“ říká ředitelka bazénu Malgorzata Rapa-Katbeh. 

Na řadu přijde i nová toboganová věž a výměna nádrže 

Rekonstrukcí prošla i vzduchotechnika - Foto: Alena Hesová

Rekonstrukcí prošla i vzduchotechnikaFoto: Alena Hesová

Úpravami vnitřních prostor rekonstrukce nekončí. V polovině května příštího roku by podle olomouckého primátora Antonína Staňka za ČSSD mohli návštěvníci stoupat po nové tobogánové věži za 24 milionů korun. „Bohužel se ji nepodařilo umístit dovnitř plaveckého stadionu, což by výrazně zlevnilo a možná i zrychlilo celou tu rekonstrukci. Bohužel jsme narazili na nesouhlas památkářů,“ doplňuje. 

Opravu potřebuje podle šéfa technického oddělení Martina Mecnarovského také nádrž krytého bazénu: „Vana je původní, celý bazén je z roku 1965. Vana je betonová a není v dobrém technickém stavu. Dochází k pronikání vody skrz bazénovou stěnu.“ 

S novou vanou se budou moct na stadionu konat mezinárodní závody. Kdy začnou dělníci nádrž vyměňovat nebo kolik budou práce stát, zatím není jasné. 

Autor:  Alena Hesová

Nové články v rubrice

Olomoucký kraj
  Srážky: přeháňky, D35-286,5
  Srážky: přeháňky, D35-293,2
  D1, mezi km 310.2 a 310.9, ve směru Bohumín – PL, práce na silnici, zpevněná krajnice uzavřena, Od 21.10.2017 07:00 Do 21.10.2017 18:00, údržba a opravy vozovek AB, zdroj: ŘSD

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace