Největší investice v historii nemocnice v Šumperku. Otevřela nový radiodiagnostický pavilon

Nové oddělení šumperské nemocnice - Foto: Monika Tomášková

Nové oddělení šumperské nemocniceFoto: Monika Tomášková

Měsíce čekání na vyšetření pomocí magnetické rezonance pacientům ze Šumperska a Jesenicka skončily. Šumperská nemocnice otevřela nový radiodiagnostický pavilon. Pracoviště magnetické rezonance je jeho součástí. V novém sídlí i většina ambulancí.

Nová třípodlažní zelenobílá budova stojí uprostřed areálu nemocnice. Sídlí v ní lékárna, většina ambulancí a mamografické pracoviště. Tady pacientky vyšetřují novým přístrojem. 

Největší novinkou šumperské nemocnice je magnetická rezonance. Díky ní se podle ředitele Radana Volnohradského teď stanovení diagnózy u pacientů urychlí. 

Nové oddělení šumperské nemocnice - Foto: Monika Tomášková

Nové oddělení šumperské nemocniceFoto: Monika Tomášková

„Toto vyšetření bylo dostupné, ale obtížně a s dlouhými objednávacími lhůtami. Museli jsme jezdit do Olomouce a tam jsou objednávací lhůty až tři měsíce. Magnetická rezonance je teď víc blíž lidem i z Jesenicka,“ říká. 

Nový pavilon je s lůžkovými klinikami propojený speciálním koridorem. 

„To propojení bylo historicky, proto jsme tu budovu navázali na tyto pavilony. Je to logické, aby pacient i personál procházeli suchou nohou,“ doplňuje Volnohradský. 

Radiodiagnostický pavilon za 160 milionů korun je největší investicí v historii nemocnice. Zařízení už teď chystá další. Od města odkoupilo nevyužité budovy, ve kterých plánuje vybudovat dvě nová lůžková oddělení pro geriatrické pacienty. 

Nové oddělení šumperské nemocnice - Foto: Monika Tomášková

Nové články v rubrice

Olomoucký kraj
  Od 22.9.2017 00:20 do 14:00; na silnici 46 u obce Lipina okres Olomouc; převrácené nákladní vozidlo; kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem; probíhají záchranné a vyprošťovací práce; havárie NA.
  D46, mezi km 16.5 a 11.5, ve směru Vyškov, oprava vodorovného dopravního značení vozovky, levý jízdní pruh uzavřen, pomalu jedoucí vozidlo údržby, Od 22.09.2017 10:00 Do 22.09.2017 12:30, , údržba vodorovného ...
  silnice I/55 (ulice Olomoucká), v katastru obce Přerov, okr. Přerov, uzavřeno, stavební práce, Od 25.09.2017 08:00 Do 30.11.2018 23:59, úplná uzavírka silnice I/55 u Přerova II-Předmostí (od křižovatky ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace