Od příštího roku nemusí mít řidiči na dvoukilometrovém úseku dálnice u Hněvotína dálniční známku

Po dálnici kolem Hněvotína budou moct řidiči jezdit bezplatně - Foto: Fotobanka Pixabay

Po dálnici kolem Hněvotína budou moct řidiči jezdit bezplatněFoto: Fotobanka Pixabay

Řidiče v Olomouci od příštího roku čeká změna. Na dálnici kolem Hněvotína nemusí mít dálniční známku. Na dvoukilometrovém úseku spojujícím město s obchvatem dosud museli platit. Jízda po samotném obchvatu je přitom od letoška zdarma. Na nelogické řešení upozorňovala ministerstvo dopravy i olomoucká radnice.

„Usilovali jsme o to, protože zpoplatnění toho dvoukilometrového úseku u Hněvotína, nedávalo smysl. Město to považovalo za nelogické a upozorňovali nás na to i řidiči,“ vysvětluje mluvčí magistrátu Radka Štědrá. 

 

Ministerstvo dopravy vyjmulo úsek dálnice kolem Hněvotína u Olomouce ze seznamu zpoplatněných tras

Vložit na svůj web

Město proto informaci o rozšíření bezplatné zóny kolem Olomouce uvítalo, přestože jde o pouhé dva kilometry. „Ministerstvo dopravy, které jsme oslovili i dopisem, naplnilo náš požadavek vyjmout ze seznamu zpoplatněných tras úsek mezi 38. a 39. kilometrem,“ dodala Štědrá. 

Změna umožní řidičům zadarmo najet na bezplatný obchvat města i ze směru od dálnice D46. Rozhodnutí vítají především ti řidiči, kteří se potřebují dostat z jedné strany města na druhou bez placení a zároveň se vyhnout provozu v centru. 

Jiní ale dálniční známku stejně pořídí. „Bydlíme kousek za Olomoucí, ale stejně jezdím každý týden k rodičům, takže dálniční známku musím mít,“ uvedla paní Kateřina. 

Autor:  Barbora Taševská

Nové články v rubrice

Olomoucký kraj
  Srážky: přeháňky, Zlaté Hory
  Srážky: přeháňky, Ostružná
  Srážky: déšť, Úsov

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace