V Lošticích bojují s černými skládkami. Město proto buduje nový sběrný dvůr

Kolem Loštic se tvoří černé skládky - Foto: Fotobanka Pixabay, Creative Commons CC0 1.0 Universal

Kolem Loštic se tvoří černé skládkyFoto: Fotobanka Pixabay, Creative Commons CC0 1.0 Universal

Loštice chtějí skoncovat s černými skládkami. Město po roce snažení sehnalo peníze a začíná budovat sběrný dvůr. Hromady sutě zaplňují okraj města a přilehlé lesy. Dosavadní sběrné místo kapacitou nestačí už dlouho.

Zaměstnanci města už na sběrném místě svépomocí začali s opravou hygienického zázemí a na náklady radnice pokládají v zadní části areálu betonový základ na nezpevněnou zem. Na ty nejnákladnější úpravy, aby se z této plochy stal sběrný dvůr, jim doposud chyběly peníze. 

 

V Lošticích budují nový sběrný dvůr. Dosavadní nestačí a u města proto vznikají černé skládky

Vložit na svůj web

„Tady máme přístřešek, který musíme vždycky jednou za měsíc vyklidit plasty, které svážíme jednou za měsíc. Chybí nám hlavně zastřešené prostory,“ popisuje vedoucí loštického sběrného místa Milan Pelzl. Společně se svými kolegy uklízí černé skládky tak často, jak to jen jde. Stále to ale nestačí. „Kolem vodárny, u lesa, se to pořád opakuje,“ říká. 

Podle Josefa Malínka z technické obsluhy skládek ve městě spíš přibývá. Nejčastěji jde o suť a další odpady z demolic nebo oprav domů. Město už získalo 3,5 milionu korun, ze kterých opraví kanalizaci, dodělá pevný povrch a nakonec nakoupí vybavení od sběrných nádob až po váhy. 

„Musíme udělat nějaký provozní řád. Uvažujeme, že přístup do sběrného dvora bude několik dní v týdnu, ne jen jeden jako teď,“ dodává Milan Pelzl s tím, že lidé sem budou moci odevzdávat nově také nebezpečný odpad. 

Autor:  Anna Soldatová

Nové články v rubrice

Olomoucký kraj
  Srážky: přeháňky, D35-286,5
  Od 21.10.2017 13:30 do 15:30; D46 - 35km na trase Vyškov - Olomouc; nehoda; 2 havarovaná vozidla; bez zranění
  Od 21.10.2017 13:35 do 14:35; D46 - 35km na trase Vyškov - Olomouc; nehoda; 2 havarovaná vozidla; překážka na vozovce, průjezd se zvýšenou opatrností; 2 x OA bez zranění.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace