23. listopadu  2011 v 16:35  rubrika: Zprávy z Olomouckého kraje

Ve Vlastivědném muzeu v Olomouci objevili vzácný soubor barokních kreseb

Vlastivědné muzeum v Olomouci - Foto: Alena Vykydalová

Vlastivědné muzeum v OlomouciFoto: Alena Vykydalová

V olomouckém Vlastivědném muzeu našli při inventarizaci sbírek vzácnou kolekci 39 pozdně barokních kreseb. Autorem je moravský malíř Josef Winterhalder mladší, hodnota děl se odhaduje na sedm milionů korun.

Soubor obsahuje také neznámou kresbu předního rakouského malíře z první poloviny 18.století Paula Trogera a dalších prozatím neurčených autorů, uvedl ředitel instituce Břetislav Holásek. "Díla jsme objevili v depozitáři v budově v Denisově ulici, řekl bych zabalené v novinách mezi kresbami, které byly nalezeny v pozůstalosti. Nebyly identifikovány nějak specificky, pouze s názvem Kresby, náčrty kostelů," dodal Holásek. 

Zájemci objevené kresby uvidí ve Vlastivědném muzeu v Olomouci na jaře příštího roku, kdy budou otevřeny i nové stálé expozice a nový vchod do této instituce. 

Blanka Mazalová 

Autor:  Radim Schwáb  (sra)
 

Nové články v rubrice

Olomoucký kraj
  Od 18.4.2014 18:15 do 19:15; R46 - 33.4-33.8km na trase Vyškov - Olomouc u obce Olšany u Prostějova okres Prostějov; nehoda; havarované vozidlo; DN - 1xOA - náraz do středových svodidel, bez zranění,
  Od 18.4.2014 18:00 do 19:00; v ulici Olomoucká v obci Držovice okres Prostějov; křižovatka ul. Olomoucká - Smržická; nehoda; 2 havarovaná vozidla; DN - 1xOA, 1x motocykl, se zraněním, PČR a RZS na mí ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas