Ve Vlastivědném muzeu v Olomouci objevili vzácný soubor barokních kreseb

Vlastivědné muzeum v Olomouci - Foto: Alena Vykydalová

Vlastivědné muzeum v OlomouciFoto: Alena Vykydalová

V olomouckém Vlastivědném muzeu našli při inventarizaci sbírek vzácnou kolekci 39 pozdně barokních kreseb. Autorem je moravský malíř Josef Winterhalder mladší, hodnota děl se odhaduje na sedm milionů korun.

Soubor obsahuje také neznámou kresbu předního rakouského malíře z první poloviny 18.století Paula Trogera a dalších prozatím neurčených autorů, uvedl ředitel instituce Břetislav Holásek. "Díla jsme objevili v depozitáři v budově v Denisově ulici, řekl bych zabalené v novinách mezi kresbami, které byly nalezeny v pozůstalosti. Nebyly identifikovány nějak specificky, pouze s názvem Kresby, náčrty kostelů," dodal Holásek. 

Zájemci objevené kresby uvidí ve Vlastivědném muzeu v Olomouci na jaře příštího roku, kdy budou otevřeny i nové stálé expozice a nový vchod do této instituce. 

Blanka Mazalová 

Autor:  Radim Schwáb  (sra)

Nové články v rubrice

Olomoucký kraj
  Od 2.9.2014 15:40 do 17:45; v ulici Msgr. Šrámka v obci Nový Jičín; u základní školy Komeského; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2 x OA bez zranění.
  Od 2.9.2014 15:25 do 17:30; v ulici Zelená v obci Ostrava; Křiž. s ul. Chocholouškova; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2 x OA bez zranění.
  Od 2.9.2014 14:20 do 20:25; na silnici 11 v obci Třinec okres Frýdek-Místek; v obci Nebory, před křižovatkou na Frýdek-Místek; porouchané vozidlo, očekávejte zdržení; pro poruchu odstavené nákladní v ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas