Zpracování vlastních surovin by mohlo zemědělcům ekonomicky pomoci

Mléko - Foto:  Corel GALLERY

MlékoFoto:  Corel GALLERY


Budoucnost řady zemědělských podniků může být ve zhodnocení vlastních surovin. Například mléka v mléčné výrobky ve vlastní minimlékárně. V Olomouckém kraji pracuje takto zatím jediná v Náměšti na Hané, která napomáhá udržení počtu dojnic ve firmě.

Využít ale lze podle předsedy Zemědělského družstva v Senici na Hané Jaroslava Navrátila i další suroviny. Určitě by se dalo podobným způsobem zhodnotit i ovoce. Zatímco konzumní ovoce dodávají na trh jako konzumní zboží, nestandardní produkty jdou na půmyslové zpracování do dalších výrobních závodů. To by se ale mohlo podle Navrátila zpracovávat přímo u výrobce. 

Tomáš Minarčík 

Autor:  Alena Vykydalová  (av)

Nové články v rubrice

Olomoucký kraj
  Srážky: déšť, Vícov
  Od 27.7.2016 13:30 do 15:35; na silnici 60 u obce Skorošice okres Jeseník; nehoda; havarované vozidlo; probíhá vyšetřování nehody; havárie OA do pole, bez zranění osob a úniku provozních kapalin, na ...
  Od 27.7.2016 14:40 do 15:40; D35 - 275.4km na trase Lipník nad Bečvou - Olomouc; nehoda autobusu; 2 havarovaná vozidla, neprůjezdná zpevněná krajnice; BUS x OA bez zranění. Na místě PČR.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace