Kulatá výročí ve vysílání Českého rozhlasu

Český rozhlas Zprávy.png - Foto: Aleš Vavřík

Český rozhlas Zprávy.pngFoto: Aleš Vavřík

Události roku 1939 budou důkladneji připomínány v příštím roce, letošek je především ve znamení „osmičkových“ výročí.

Dobrý den, 

1. 9. 1939 začala Druhá světová válka přepadením Polska německou armádou. Mlčíte. Proč? 

E. R. 


Vážený pane, 

jako zástupce zájmů posluchačů Českého rozhlasu jsem přijal Vaši otázku a dovoluji si odpovědět na ni několika svými poznámkami. Je běžnou praxí médií věnovat pozornost tzv. kulatým výročím, tedy takovým, kdy nás od dané události dělí čas počítaný na celá desetiletí. Z toho důvodu věnuje Český rozhlas v tomto roce soustředěnou pozornost událostem, které se odehrály v „osmičkových" letech. Přepadení Polska Německem 1. 9. 1939 nezůstalo zcela mimo pozornost editorů Českého rozhlasu, ale mohu důvodně předpokládat, že významnou pozornost redaktorů Českého rozhlasu na sebe soustředí v příštím roce, stejně jako jiné památné datum – 15. březen 1939. 

Důvody, proč letos toto výročí zůstalo stranou zájmu, jsou, jak jsem uvedl, určované ediční praxí. Pokud byste měl i v příštím roce obdobný pocit jako letos, prosím, abyste se na mne znovu obrátil. V tom případě budu Vaši připomínku řešit jako stížnost s reálnou příčinou. 

Se srdečným pozdravem 

PhDr. Milan Pokorný, Ph.D., ombudsman Českého rozhlasu 

PhDr. Milan Pokorný, Ph.D.

Nabízím vám možnost vyjádřit se ke všemu, co se týká činnosti Českého rozhlasu. Mým cílem je, aby žádný z vašich racionálních podnětů nespadl pod stůl.

Mohlo by vás zajímat

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas